دنیای عروسک ها

حجاب عروسک ها

همه دلسوزان عرصه فرهنگ می دانند که صهیونیسم بین الملل در پوشش ترویج فرهنگ مدرن غربی قصد دارد تا جوامع دیگر را به ورطه نابودی بکشاند. آنها به مقتضی شرایط و حال گروه های مختلف جامعه از حربه های گوناگونی برای نفوذ استفاده می کنند؛ روش آنها در تفهیم سبک زندگی مبتذل خود به کودکان، ساخت کارتون و اسباب بازی هست که مشخصاً برای جنس مونث روی به ساخت عروسک های مبتذلی مثل باربی آورده است. اسباب بازیهای که بلا شک حیا و عفت فرزندان امروز و والدین فردای ما را هدف گرفته اند.

دختران به مقتضای طبع لطیف و روحیات خیال پردازانه ای که دارند با عروسک هایشان احساس همزاد پنداری می نمایند و در مراقبت از عروسکشان کوتاهی نمی کند چونان که حس مادر و فرزندی میانشان برقرار باشد، در واقع نگهداری از عروسک تمرینی برای مادر بودن است از اینرو در شخصیت پذیری و شکل دهی دنیای واقعی خود تاثیر مستقیمی می گذارد.

فارغ از بحث ابتذال آشکار این نوع عروسک ها، که دارای لباس های نامناسب و بدن عریان می باشند و میتوانند سبب الگو سازی غلط و ترویج پوشش های نامتعارف گردند، در نهان نیز مخاطراتی برای فرزندان ما خواهند داشت. زیرا در ضمیر ناخود آگاه دختر خردسالمان مفاهیمی ناهنجار شکل می گیرد که در گذر زمان و به ویژه در ایام جوانی و بزرگسالی تاثیرات مخرب خود را به نمایش می گذارد؛ به عبارت دیگر دشمن بواسطه همین نوع از اسباب بازیها سعی در تغییر سبک زندگی کودک دارد، تا جایی که در ذهن او زیبایی در ظاهر سازی نامتعارف تعریف می گردد، در نتیجه پس از مدتی فانتزی ساختن چهره با آرایش سنگین و عمل جراحی، ملاک زیبایی خواهد شد. و نیز باید به هر قیمتی اندام ها خوش فرم دربیاید! حال دیگر از منظر او نخوردن غذا و سوء تغذیه یا تزیق ژل برای داشتن بدنی مانکن می ارزد!

لذا کارشناسان مرکز حجاب ریحانه النبی (سلام الله علیها) با توجه به اهمیت موضوع، و لزوم تقابل نرم با اینگونه از تهاجمات فرهنگی، در چارچوب طرح ملی خوش حجابی اقدام به تدوین دو مؤلفه اساسی آموزش و انگیزش -که در الگوسازی صحیح از سبک زندگی (ایرانی اسلامی) مؤثر می باشد- توجه ویژۀ نمودند.

به منظور تصحیح و تعریف درست این مسئله، سه گام ذیل تبین گردیده است:

  • طرح موضوع در قالب داستانی کوتاه؛ مربی درسی را تحت عنوان حجاب عروسک ها از کتاب مروارید بهشتی تدریس خواهد کرد.
  • پیاده سازی آموخته ها؛ در کنار تدریس درس حجاب عروسک ها، مربی آموزش های مرتبط دیگری را به دانش آموزان ارائه می دهد تا بچه ها بتواند هر آنچه را که آموخته اند همچون یک مادر نمونه بر روی عروسک های خود اعمال کنند.
  • برانگیختن و تشویق دانش آموزان؛ پس از پایان تدریس مربی و آموزش های لازم، جشنواره ای کلاسی با نام حجاب عروسکها برگزار می شود و از نفرات برتر با اهدا جوایز قدردانی به عمل می آید.

همچنین برخی از قوانین مسابقه حجاب عروسک ها به شرح زیر می باشد:

  • همه دانش آموزان می توانند در مسابقه حجاب عروسکها شرکت نمایند(عضویت در طرح ملاک نیست)
  • عروسک های دشمن نظیر عروسک باربی و همچنین عروسک حیوانات اجازه شرکت ندارند
  • برنده مسابقه می بایست عروسکی را مثل عروسک خودش درست کند و تحویل مربی مستقر این مرکز در مدرسه بدهد تا به نام وی در نمایشگاه ها به نمایش گذاشته شود. البته این مرکز هزینه لازم را به دانش آموز پرداخت می کند.
  • در صورتی که دانش آموز عروسک نداشت می تواند نقاشی بکشد.