خانه » شعب » خراسان رضوی - مشهد » راهپیمایی بزرگ حافظان حجاب در مشهد برگزار می شود
راهپیمایی بزرگ حافظان حجاب در مشهد برگزار می شود
راهپیمایی بزرگ حافظان حجاب در مشهد برگزار می شود

راهپیمایی بزرگ حافظان حجاب در مشهد برگزار می شود

۱۳۳۵۱۶۶۹۴۰

پایگاه خبری حجاب، راهپیمایی بزرگ حافظان حجاب همزمان با هشت شهر دیگر کشور، پنجم اردیبهشت در مشهد برگزار می شود.

حجت الاسلام مشهدی، دبیر اجرایی طرح حجاب ریحانه النبی در مشهد در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حجاب اظهار داشت: در آستانه شهادت حضرت زهرا(س) به عنوان بزرگ پرچمدار حجاب و عفاف، سومین راهپیمایی بزرگ بیش از دوهزار نفر از دانش آموزان حافظ حجاب مدارس تحت پوشش این طرح، پنجم اردیبهشت ماه در مشهد برگزار می شود.

وی افزود: از ۲۱۳۰ دانش آموز دختر حافظ حجاب از چهارده مدرسه تحت پوشش طرح حجاب مدارس در پایه های سوم،چهارم و پنجم ابتدایی جهت حضور در این مراسم دعوت شده است.

حجت الاسلام مشهدی تصریح کرد: در این برنامه، دانش آموزان در حالی که پیشانی بند “یازهرا(س)” دارند، با سردادن شعارهایی چون “خواهرم، خواهرم، حجاب تو عزت است/پاداش این عزتت، بهشت بی منت است”،”پیش به سوی حجاب، زیبایی بی پایان” و “ما با حجاب و عفتیم فدایی ولایتیم” برای حفظ پوشش خود با دخت مکرم نبی اسلام تجدید پیمان می کنند.

دبیر اجرایی طرح حجاب ریحانه النبی در مشهد با بیان اینکه حضور دانش آموزان در این راهپیمایی منوط به کسب رضایت والدین می باشد، خاطرنشان کرد: در پایان این مراسم نیز پیام شهدا در خصوص حجاب و بیانیه توسط خود دانش آموزان قرائت خواهد شد.

وی یادآور شد: راهپیمایی بزرگ حافظان حجاب روز سه شنبه پنجم ارردیبهشت ماه ساعت ۹:۳۰ از محل چهارراه بهار واقع در بلوار سجاد آغاز می شود.

گفتنی است در “طرح حجاب مدارس” مرکز ریحانه النبی که با تصویب وزارت کشور از سال ۱۳۸۴ در قم و سپس سایر شهرها تأسیس شده است، کتاب مروارید بهشتی به عنوان کتاب درسی همراه با برنامه های شاد ومتنوع جانبی از سوی مربیان این موسسه که غالبا از طلاب حوزه علمیه هستند تدریس می شود. همچنین دانش اموزان به صورت اختیاری به دو گروه حافظان حجاب( دانش اموزانی که از چادر استفاده می کنند) و حامیان حجاب(افرادی که به دلایلی امکان پوشش چادر ندارند اما حجاب کامل را رعایت می کنند) تقسیم می شوند.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.