خانه » شعب » خراسان رضوی - مشهد » آیین چادرگذاری دختران حافظ حجاب در مشهد برگزار می‌شود
آیین چادرگذاری دختران حافظ حجاب در مشهد
آیین چادرگذاری دختران حافظ حجاب در مشهد

آیین چادرگذاری دختران حافظ حجاب در مشهد برگزار می‌شود

۱۳۲۸۰۷۷۲۲۳

پایگاه خبری حجاب، جشن فارغ التحصیلی ۴۰۰ تن از دختران حافظ حجاب مشهد با عنوان جشن حجاب، ۲۸ اردیبهشت برگزار می شود.

حجت الاسلام حسین مشهدی، دبیر اجرایی طرح حجاب ریحانه النبی در مشهد، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حجاب از برگزاری دومین جشن چادرگذاری دختران حافظ حجاب در مشهد خبر داد و گفت: این آیین به مناسبت فارغ التحصیلی دانش آموزان پایه پنجم برگزار می شود.

وی افزود: در این مراسم پنج تن از دانش آموزان از هر مدرسه به قید قرعه، روی سِن رفته و به صورت نمادین، توسط اساتید حوزه علمیه خواهران مشهد چادرگذاری می شوند.

حجت الاسلام مشهدی با بیان اینکه در این مراسم، مادران دانش‌آموزان نیز حضور خواهند داشت، ادامه داد: پیش ازا ین برنامه فرم هایی در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفته است تا در صورت تمایل به ادامه ارتباط با مرکز ریحانه النبی آمادگی خود را اعلام کنند و این مرکز به صورت غیرمستقیم از طریق ارسال بسته های فرهنگی و برگزاری همایش در مقطع راهنمایی نیز آنان را همراهی کند.

دبیر اجرایی طرح حجاب ریحانه النبی در مشهد با بیان اینکه جشن چادرگزاری در طول هفته جاری در شهرهای مختلف کشور برگزار می شود ابراز داشت: قرائت چادرنامه، وفانامه، اجرای تئاتر و سرود با محوریت حجاب از برنامه های این مراسم به شمار می رود.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۲۰۰۸ دانش آموز دختر پایه های سوم،چهارم و پنجم ابتدایی در چهارده مدرسه زیر پوشش طرح حجاب مدارس قرار دارند، یادآور شد: در چشم‌انداز این موسسه، گسترش و پیشبرد طرح تا مقطع دانشگاه دیده شده است و طرح های خوش حجابی(تقویت حجاب در سطح شهر) و نسیم عفاف(ویژه دختران مقطع راهنمایی) از دیگر برنامه های این موسسه جهت ترویج حجاب و عفاف به شمار می رود.

حجت الاسلام مشهدی خاطرنشان کرد: دومین مراسم جشن چادرگذاری دختران حافظ حجاب مشهد ۲۸ اردیبهشت ماه ساعت ۱۶در محل مجتمع تجاری الماس شرق برگزار می شود.

گفتنی است، مرکز حجاب ریحانه النبی که در حرکتی خودجوش به همت جمعی از طلاب حوزه علمیه قم راه اندازی شد، در زمینه ترویج فرهنگ حجاب در سطح مدارس ابتدایی فعالیت دارد و شعبات آن هم اکنون در شهرهای اصفهان، ارومیه، ساری، شیراز، کاشان، تهران و شهر ری و مشهد فعالیت دارد./

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.