خانه » شعب » خراسان رضوی - مشهد » راهپیمایی بزرگ حافظان حجاب در مشهد برگزار شد
راهپیمایی بزرگ حافظان حجاب در مشهد
راهپیمایی بزرگ حافظان حجاب در مشهد

راهپیمایی بزرگ حافظان حجاب در مشهد برگزار شد

۱۳۲۸۰۲۵۱۶۵

دومین راهپیمایی بزرگ حافظان حجاب همزمان با هفت شهر دیگر کشور صبح امروز ۱۹ اردیبهشت در مشهد برگزار شد.

در این راهپیمایی بزرگ، بیش از ۱۵۰۰ تن از دانش آموزان حافظ حجاب از مدارس تحت پوشش طرح حجاب مدارس ریحانه النبی در منطقه آموزش و پرورش ناحیه چهار مشهد حضور داشتند.

در این برنامه که با رضایت و حضور والدین دانش آموزان همراه بود، شرکت کنندگان در حالی که پیشانی بند و پرچم های “یازهرا(س)” حمل می کردند، شعارهایی همچون ” الله اکبر”، “خواهرم، خواهرم، حجاب تو عزت است/پاداش این عزتت، بهشت بی منت است”،”پیش به سوی حجاب، زیبایی بی پایان” و “ما با حجاب و عفتیم فدایی ولایتیم” سر داده و بر حفظ عفاف و حجاب بانوان در جامعه تأکید کردند.

در این مراسم همچنین مدیران مدارس علمیه و اعضای شورای اسلامی شهر مشهد و مربیان طرح ریحانه النبی که از مبلغان حوزه علمیه خواهران هستند حضور داشتند.

محدثه جوان، دانش آموز پایه سوم دبستان هانیه که پرچم یا زهرا در دست دارد و کوبنده شعار می دهد در خصوص علت حضورش در راهپیمایی می گوید: آمده ام تا به دوستان و همه دختران بگویم باید حجابشان را رعایت کنند چرا که ارزش های وجودی زن همچون مرواریدی در صدف است که حجاب آن را محافظت می کند.

حنانه حبیبان دانش آموز پایه سوم دبستان هانیه نیز می گوید: برای اینکه در دفاع از حجاب شعار دهم حضور یافته ام چون حجاب را باید حفظ کنند. حجاب و چادر، سنت حضرت زهرا(س) است و هرکه ایشان را دوست دارد باید حجابش را حفظ کند.

دانش آموز پایه پنجم دبستان حاتمی نیز، علت محجبه بودن خود را، پیروی از حجاب حضرت زهرا(س) ذکر می کند و به دختران هم سن و سال خود توصیه می کند: حجابتان را رعایت کنید چون حضرت رقیه(س) در آن شرایط سخت کربلا حجابش را حفظ کرد.

در پایان این مراسم که در بلوار سجاد مشهد برگزار شد، پیام شهدا در خصوص حجاب و بیانیه توسط یکی از دانش آموزان قرائت شد.

گفتنی است، هم اکنون ۲۰۰۸ دانش آموز دختر پایه های سوم،چهارم و پنجم ابتدایی در چهارده مدرسه تحت پوشش طرح حجاب مدارس، حافظ حجاب در قرار دارند.

در “طرح حجاب مدارس” مرکز ریحانه النبی، کتاب مروارید بهشتی به عنوان کتاب درسی همراه با برنامه های شاد و متنوع جانبی از سوی مربیان این موسسه که غالبا از طلاب حوزه علمیه هستند تدریس می شود.

همچنین دانش آموزان به صورت اختیاری به دو گروه حافظان حجاب( دانش اموزانی که از چادر استفاده می کنند) و حامیان حجاب(افرادی که به دلایلی امکان پوشش چادر ندارند اما حجاب کامل را رعایت می کنند) تقسیم می شوند.

این طرح هم اکنون در شهرهای اصفهان، ارومیه، ساری، شیراز، کاشان، تهران و شهر ری و مشهد اجرا می شود.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.