خانه » شعب » خراسان رضوی - مشهد » راهپیمایی بزرگ حافظان حجاب در مشهد برگزار می شود
دیدار مسئولان مرکز با رئیس پلیس اطلاعات و امنیت اخلاقی استان قم
دیدار مسئولان مرکز با رئیس پلیس اطلاعات و امنیت اخلاقی استان قم

راهپیمایی بزرگ حافظان حجاب در مشهد برگزار می شود

default_news_pic

همزمان با هفت شهر دیگر کشور، راهپیمایی بزرگ حافظان حجاب ۱۹ اردیبهشت در مشهد برگزار می شود.

حجت الاسلام حسین مشهدی، دبیر اجرایی طرح حجاب ریحانه النبی در مشهد، در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری حجاب اظهار داشت: راهپیمایی بزرگ بیش از ۱۵۰۰ تن از دانش آموزان حافظ حجاب مدارس زیر پوشش این طرح ۱۹ اردیبهشت در مشهد برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این برنامه برای دومین سال متوالی در مشهد برگزار می شود افزود: از ۲۰۰۸ دانش آموز دختر حافظ حجاب از چهارده مدرسه تحت پوشش طرح حجاب مدارس در پایه های سوم،چهارم و پنجم ابتدایی جهت حضور در این مراسم دعوت شده است.

وی با بیان اینکه حضور دانش آموزان در این راهپیمایی منوط به کسب رضایت والدین می باشد تصریح کرد: در این برنامه، دانش آموزان با پیشانی بند “یازهرا(س)”، شعارهایی همچون “خواهرم، خواهرم، حجاب تو عزت است/پاداش این عزتت، بهشت بی منت است”،”پیش به سوی حجاب، زیبایی بی پایان” و “ما با حجاب و عفتیم فدایی ولایتیم” سر می دهند.

در پایان این مراسم نیز پیام شهدا در خصوص حجاب و بیانیه توسط خود دانش آموزان قرائت خواهد شد.

گفتنی است، در “طرح حجاب مدارس” مرکز ریحانه النبی، کتاب مروارید بهشتی به عنوان کتاب درسی همراه با برنامه های شاد ومتنوع جانبی از سوی مربیان این موسسه که غالبا از طلاب حوزه علمیه هستند تدریس می شود. همچنین دانش اموزان به صورت اختیاری به دو گروه حافظان حجاب( دانش اموزانی که از چادر استفاده می کنند) و حامیان حجاب(افرادی که به دلایلی امکان پوشش چادر ندارند اما حجاب کامل را رعایت می کنند) تقسیم می شوند.

برنامه درسی از مرکزقم به صورت متمرکز به پایگاه های این مرکز در سایر شهرستان ها ابلاغ می شود و در حاشیه این طرح، احکام نیز اموزش داده می شود. همچنین تابلوی اعلانات حجاب در مدارس به بهترین و جذاب ترین شیوه از سوی مربیان طرح آماده می شود.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.