خانه » شعب » خراسان رضوی - مشهد » مسابقه حجاب عروسک‌ها در مشهد برگزار شد
مسابقه حجاب عروسک‌ها در مشهد
مسابقه حجاب عروسک‌ها در مشهد

مسابقه حجاب عروسک‌ها در مشهد برگزار شد

۱۳۲۸۵۲۱۶۸۷

پایگاه خبری حجاب، برگزیدگان مسابقه حجاب عروسک ها با حضور رییس ناحیه چهار آموزش و پرورش، معاون آموزش ابتدایی و مشاور امور بانوان آموزش و پرورش ناحیه چهار مشهد معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حجاب، برگزیدگان مسابقه حجاب عروسک ها باحضور جلایری، رییس ناحیه چهار آموزش و پرورش، ساسانی، معاون آموزش ابتدایی، مجیدیان، مشاور امور بانوان آموزش و پرورش ناحیه چهار مشهد وحجت الاسلام مشهدی، دبیراجرایی مرکز حجاب ریحانه النبی مشهد معرفی شدند.

این مسابقه که مسابقه شماره پنج حجاب بود، در مدارس ابتدایی ناحیه چهار مشهد برگزار شد که در آن دانش آموزان ۱۴ مدرسه شرکت کردند.

بر اساس این گزارش، برنده مسابقه حجاب عروسک ها دانش آموزی است که بهترین حجاب را برای عروسک خود انتخاب کرده باشد، البته باید توجه داشت که عروسک هایی مثل باربی و سیندرلا و عروسک هایی که با لباس محلی بودند، در مسابقه شرکت داده نمی شدند.

نحوه انتخاب عروسک برتر به این صورت بود که در مرحله اول، نمایشگاهی از عروسک های با حجاب در مدرسه برگزار و عروسک های برتر معرفی شدند، در گام بعد عروسک برگزیده به مرکز حجاب ریحانه النبی ارسال شده و پس از داوری از سوی مدعوین برترین ها معرفی شدند.

لازم به ذکر است که تمامی دانش آموزانی که در این مسابقه شرکت کردندهدایایی را دریافت کردند اما از هر مدرسه یک نفر به عنوان عروسک برتر حجاب معرفی شد.

از نکات قابل توجه از عروسک هایی که در نمایشگاه ارائه شده بود، وجودعروسک هایی در اندازه بند انگشتی بود که دانش آموزان برای این عروسک ها نیز حجابی را طراحی کرده و آن را به این مسابقه ارائه کرده بودند.

همچنین یاری و همکاری مادران در کمک به فرزندان خود برای ارایه عروسک حجاب نیز در جای خود قابل توجه بود، به گونه ای که یکی از مادران دانش آموزان طی تماس تلفنی با مسؤولان مرکز حجاب ریحانه النبی ضمن ابراز اینکه مسابقه موجب سختی برای وی شده بود، بیان کرده است: از آنجایی که بنده با خیاطی آشنایی نداشتم به خاطر این مسابقه پارچه مربوط به چادر عروسک را تهیه کرده و به خیاطی مراجعه کردم. وقتی درخواست خود را ارائه دادم با تعجب خیاط مواجه شدم. خیاط می گفت تاکنون چادری برای عروسکی ندوخته است…. زیرا تمام کارهای وی به بزرگسالان مربوط می شد.

البته نا گفته نماند این همکاری والدین با دانش آموزان باعث می شود تا دانش آموزان با اتکا به یک پشتوانه قوی به امر حجاب پرداخته و به تدریح این فرهنگ برای وی نهادینه شود زیرا وقتی فرزند اهمیت این موضوع را برای والدین درک کند خود بیشتر به آن اهتمام خواهد ورزید.

حجت الاسلام مشهدی، دبیراجرایی طرح حجاب ریحانه النبی مشهد در حاشیه این نمایشگاه و قبل از انتخاب عروسک های برتر، در گفت وگویی با بیان اینکه برگزاری چنین مسابقه ای از نظر روانشناسی نکات بسیار ظریفی را به مخاطبان منتقل می کند، ابراز داشت: وقتی دانش آموزان خود اینچنین عمل کرده و از نزدیک زیبایی حجاب را در عروسک خود مشاهده کنند، تمایل بیشتری برای حفظ حجاب و رعایت ارزش های اسلامی خواهند داشت.

وی یادآور شد: طرح حجاب عروسک ها از جمله طرح های اجرایی در مدارس ابتدایی ناحیه چهار مشهد است که در بطن کتب درسی به دانش آموزان ارائه شده است.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.