خانه » شعب » اصفهان - اصفهان » اجرای طرح حجاب ریحانه النبی در استان اصفهان آغاز شد
اجرای طرح حجاب ریحانه النبی در استان اصفهان آغاز شد
اجرای طرح حجاب ریحانه النبی در استان اصفهان

اجرای طرح حجاب ریحانه النبی در استان اصفهان آغاز شد

۱۳۲۸۱۶۵۷۰۴

طرح ریحانه النبی روز یکشنبه با حضور مسولان استان اصفهان با نواخته شدن زنگ حجاب در مدرسه ابتدایی دخترانه “ندای اسلام” این استان آغاز شد.


به گزارش پایگاه خبری حجاب، در این مراسم مسوولانی از جمله سردار کرمی، فرمانده نیروی انتظامی، نیره اخوان، نماینده مردم اصفهان در مجلس، گودرزی رئیس آموزش و پرورش ناحیه ۳ اصفهان، چراغی مسؤول کمیته عفاف و حجاب استانداری، سلمانی معاون اداره کل آموزش و پرورش حضور داشتند.

دبیر اجرایی طرح حجاب ریحانه النبی اصفهان در حاشیه این مراسم در گفت و گو با پایگاه خبری حجاب، بیان کرد: اجرای این طرح در ۱۵ مدرسه ناحیه سه اصفهان آغاز شد و دو هزار و ۵۰۰ دانش آموز اصفهانی تحت پوشش طرح حجاب ریحانه النبی قرار گرفتند.

“صادق قاسمی” افزود: این تعداد دانش آموز در مقطع ابتدایی و در پایه های سوم، چهارم و پنجم دبستان تحت پوشش قرار می گیرند و مزین به حجاب برتر می شوند. وی با بیان اینکه طرح حجاب ریحانه النبی در دو محور فرهنگی و آموزشی اجرا می شود، افزود: در این طرح سه جلد کتاب در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد و مربیان نیز که همگی فارغ التحصیل حوزه علمیه خواهران هستند، از طریق تدریس کتب و مشاوره، دانش آموزان را در این طرح همراهی می کنند.

قاسمی اضافه کرد: مربیان علاوه بر ساعت کلاسهای آموزشی، در زنگهای تفریح نیز همراه دانش آموزان خواهند بود و علاوه بر پاسخگویی به سوالات دانش آموزان در مباحث دینی بویژه حجاب، بعنوان الگویی از حجاب کامل، در کنار آنها خواهند بود.

وی طرح حجاب ریحانه النبی را بعنوان یک طرح کاملا کاربردی برای دانش آموزان مقاطع ابتدایی دانست که دانش آموزان را برای ورود به پایه های تحصیلی بالاتر آماده می کند. دبیر اجرایی طرح حجاب ریحانه النبی اصفهان بیان کرد: همچنین مسابقات فرهنگی و ورزشی نیز در قالب این طرح در مدارس اجرا می شود و دانش آموزان از طریق این مسابقات با الگوهای حجاب برتر آشنا می شوند و مورد تشویق قرار می گیرند. وی با بیان اینکه امسال سال دوم اجرای این طرح در استان اصفهان است، خاطرنشان کرد: پارسال یک هزار و ۷۴۰ دانش آموز در این طرح شرکت کردند که از این تعداد یک هزار و ۲۰۰ نفر در راهپیمایی حجاب در روز ۱۹ اردیبهشت پارسال با پوشش چادر بعنوان حافظان حجاب حضور داشتند.

قاسمی با موفق ارزیابی کردن اجرای طرح حجاب ریحانه النبی در سال گذشته، بیان کرد: امسال این طرح با استقبال خوبی از طرف مدیران مدارس مواجه شد و تعدادی از مدیران خواستار اجرای طرح در مدارس تحت پوشش خود شدند به همین علت تعداد مدارس در سال جاری از ۹ مدرسه به ۱۵ مدرسه ارتقاء پیدا کرد.

وی با بیان اینکه در این طرح فرهنگ حجاب از نظر اسلام به زبان کودکانه و ضرورت حفظ آن بصورت کاربردی به دانش آموزان آموزش داده می شود، افزود: بهترین زمان برای تبیین حجاب و ضرورت حفظ آن دوران کودکی و قبل از شکل گیری شخصیت کودکان و بهترین مکان نیز برای تربیت کودکان مدرسه است.

به گفته دبیر اجرایی طرح حجاب ریحانه النبی(س) در اصفهان اجرای طرح ریحانه النبی نتایج بسیار موثری در شکل گیری شخصیت کودکان و فهم درست آنها از ضرورت حفظ حجاب دارد. وی در پایان سخنان خود با تاکید بر آثار مثبت حفظ حجاب و عفاف در جامعه، بیان کرد: جامعه ای که در آن بانوان با حفظ حدود و حقوق دیگران، ظاهر شده و محیط آرام و امنی را برای جوانان فراهم سازند، به سوی سعادت و سلامت روانی پیش خواهد رفت.

سردار کرمی نیز به عنوان یکی از سخنرانان در سخنان خود ضمن بیان وضعیت عفاف و حجاب در اصفهان از استقبال خانواده ها از اجرای این طرح خبر داد و خواهان ادامه اجرای این طرح در سطح وسیع تری شد.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.