خانه » شعب » آذربایجان غربی - ارومیه » با زور جامعه باحجاب نمی شود /با حجاب خود را برای زندگی جهادی آماده کنیم
با زور جامعه باحجاب نمی شود /با حجاب خود را برای زندگی جهادی آماده کنیم
با زور جامعه باحجاب نمی شود /با حجاب خود را برای زندگی جهادی آماده کنیم

با زور جامعه باحجاب نمی شود /با حجاب خود را برای زندگی جهادی آماده کنیم

۱۳۳۴۱۲۸۵۵۸

به گزارش خبرگزاری پانا، حجت الاسلام والمسلمین ارجمندی در چهارمین همایش طرح ملی دختران نسیم عفاف ارومیه اظهار داشت: با زور نمی شود جامعه را با حجاب کرد. باید ریشه ی حجابی و بدحجابی را شناسایی کرد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه صنعتی ارومیه افزود: در امر حجاب، باید ارزش های انسانی لحاظ شده و نگرش و باورها باید حل شود و نباید دنبال تغییر رژیم ها باشیم؛ باید به دنبال تغییر نگرش ها باشیم.

حجت الاسلام ارجمندی در ادامه علت عقب ماندگی جوامع را دروغ دانست و اضافه کرد: انسان اگر احیا شود؛ همه جای دنیا که باشد اعلم بندگی او دستش است.

وی معنی حجاب را، پوشش اسلامی بدون خودنمایی تعریف کرد و گفت: پوشش اسلامی باید بدون خودنمایی باشد؛ در حالیکه این امر در جوامع کنونی ما با خودنمایی همراه است و همراه با چادرها،خود را با شیوه های مختلف آرایش و همانند رنگین کمان می کنند.امروزه شاهد این هستیم که هزار مدل چادر با مدهای مختلف طراحی و عرضه بازار شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه “زن” باید به دنبال ارزش های انسانی خودش باشد؛ تصریح کرد: همه باید در جای خود حاضر باشیم همه چیز را بر سر جای خود قرار دهیم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه صنعتی ارومیه اظهار کرد: زندگی دنیوی ما معاویه ای و یزیدی شده است؛ در حالی که آرزوهایمان نبوی و امامی است.در نیای امروزی، جهنم مقبولیت و محبوبیت برای زن درست شده است و زن امروزی، حجاب خود را مانع محبوبیت ظاهری می داند و این در حلی است که اگر دین به نحو احسن تعریف شود؛ دین داری زحمت ندارد.

این کارشناس دینی اظهار کرد: اخلاقیات، نظام اجتماعی هستند و با شکل دینداری، بازی نکنیم و باید دین را پیدا کنیم و در جریان تربیت، اصل پیدا کردن ریشه هاست اما شکل ها می آیند و می روند و با عوض شدن، محیط عوض می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: باید خودمان را برای یک زندگی جهادی تربیت کنیم و با حجاب خود به یک نوع جهاد در سطح جامعه مشغول باشیم و مهم ترین نکته در جهاد حجاب این است که نباید از خندیدن به حجاب ناراحت شویم.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

تشکیل جلسه مرکز حجاب ریحانه النبی شعبه ارومیه با اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر

تشکیل جلسه مرکز حجاب ریحانه النبی شعبه ارومیه با اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر

به گزارش روابط عمومی مرکز حجاب ریحانه النبی (س) ، مسئولین و مربیان مرکز حجاب ...