خانه » شعب » آذربایجان غربی - ارومیه » چهارمین همایش طرح ملی نسیم عفاف در ارومیه برگزار شد.
چهارمین همایش طرح ملی نسیم عفاف در ارومیه
چهارمین همایش طرح ملی نسیم عفاف در ارومیه

چهارمین همایش طرح ملی نسیم عفاف در ارومیه برگزار شد.

۱۳۳۱۴۶۶۰۸۲

چهارمین همایش طرح ملی نسیم عفاف که هرساله با ورود دختران خوش حجاب به ۱۵ سالگی به عنوان جشن تولد برگزار می گردد، امسال نیز در سالن کانون بسیج جوانان ارومیه و با حضور ۱۸۰ نفر از دختران مزین به حجاب برترعضو طرح به همراه مادران محترمشان برگزار شد.

پایگاه خبری حجاب – جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و سپس حمد و ستایش خداوند آغاز شد و در ادامه دبیر اجرائی مرکز حجاب ضمن تقدیر و تشکر از تمامی حضار محترم بخصوص مادران گرامی که گل های باغ زندگیشان را این چنین نگهبانی و مراقبت می نمایند، از تعلل در برنامه های اجرائی مرکز حجاب عذر خواهی نموده و علت را عدم پشتیبانی و حمایت مالی مسئولین خاطر نشان کردند.

میرفتحی زاده افزود: ما باید کودکانمان را با مباحث دینی همچون نماز، روزه، حجاب و … آشنا بنماییم و عادت و انس دینی در ضمیرشان ایجاد کنیم همانطورکه امام راحل فرمودند: انقلاب ما انقلاب فرهنگی است نه انقلاب سیاسی و اقتصادی.

ایشان در خاتمه سخنانشان آمار یک ساله از تعداد همایش و سمینار های برگزار شده در زمینه حجاب، اخبار و رهنمود های بزرگان، علماء و فضلاء کشور در زمینه حجاب را اعلام نموده و ابراز تاسف کردند که در جامعه کنونی با وجود این همه حرف و حدیث در زمینه حجاب فعالیت بنیادی و کاربردی چندانی پیرامون این مسئله در جامعه عملیاتی نشده است.

شایان ذکر است که مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه صنعتی ارومیه، جناب حجت الاسلام ارجمندی چند دقیقه ای پیرامون عفاف و حجاب به ایراد سخن پرداختند و شیوه خاص و جذاب ایشان در بیان مطالب و جذب مخاطبان بسیار موثر و کارآمد بود.

در پایان برنامه اهدای جوایز به برندگان مسابقات کاریکاتور، داستان نویس و شعر کوتاه و حسن ختام برنامه با قرائت دسته جمعی دعای فرج امام زمان پایان یافت.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.