خانه » شعب » آذربایجان غربی - ارومیه » اجرای طرح حجاب ریحانه النبی(س) در مدارس ارومیه درهاله ای از ابهام
اجرای طرح حجاب ریحانه النبی(س) در مدارس ارومیه درهاله ای از ابهام
اجرای طرح حجاب ریحانه النبی(س) در مدارس ارومیه درهاله ای از ابهام

اجرای طرح حجاب ریحانه النبی(س) در مدارس ارومیه درهاله ای از ابهام

۱۳۳۴۱۲۷۶۵۹

دبیر اجرایی مرکز حجاب ریحانه النبی در ارومیه گفت: به دلیل عدم تعهد و همکاری مسئولان استان، این طرح موفق و کاربردی که بازدهی بسیار بالایی داشته است به سمت تعطیلی در حال حرکت است.

حجت الاسلام میر فتحی زاده، دبیر اجرایی طرح حجاب ریحانه النبی در ارومیه گفت: طرح حجاب ریحانه النبی بعد از انقلاب اسلامی، اولین و موفق ترین طرح در زمینه عفاف و حجاب بوده است که از سال ۸۴ در کشور در حال اجراست و توانسته است در این مدت زمان اندک موفقیت های چشمگیری را کسب کند.

ولی متاسفانه چندی است که این طرح مورد کپی برداری قرار گرفته و با اسامی و اشکال مختلف در کشور اجرا می شود و در برخی موارد مشاهده شده است که خود مسئولین متولی این مسئله بوده اند. با تمام این اوصاف ما افتخار می کنیم که تبدیل به الگوی موفقی شده ایم که دیگران از طرح و روش ما برای نهادینه کردن عفاف و حجاب استفاده و از آن کپی برداری می کنند.

وی در ادامه افزود: مجموعه ریحانه النبی ۴ سال متوالی با وجود مشکلات فراوان مالی و اداری در ۱۶ مدرسه ارومیه و با زیر پوشش قرار دادن ۴۲۰۰ دانش آموز و فعالیت ۳۴ مربی آموزش دیده اجرا شد و تا کنون موفق، کارآمد و پر بازده بوده است به طوری که مورد حمایت خانواده ها قرار گرفته و مدیران مدارس نیز از آن استقبال کرده اند.

دبیر اجرایی مرکز حجاب ریحانه النبی در ارومیه گفت: متاسفانه در جلسات استان با نام مرکز ریحانه النبی و با طرح گسترش آن اعتباراتی مصوب و به دستگاه های مربوطه نیز منتقل شده است ولی دستگاه ها در پرداخت آن کوتاهی کرده و آن را در اختیار مرکز قرار نمی دهند و همین مسئله سبب شده است که مرکز حجاب ریحانه النبی به دلیل مشکلات فراوان مالی دیگر قادر به اجرای طرح نباشد.

وی در پایان سخنان خود گفت: نا مشخص بودن اعتبارات اجرای طرح از طرف استان و همچنین قول و قرارهای بدون عمل سبب شده است که برای ادامه اجرای طرح با علمای اهل ارومیه که در قم ساکن هستند ارتباط برقرار کنیم تا بتوانیم این طرح موفق را با وجود مشکلات فراوان، احیا نماییم.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.