خانه » شعب » آذربایجان غربی - ارومیه » شرکت بیش از ۴ هزار دانش آموز در طرح حجاب و عفاف ارومیه
چهار هزار دانش آموز در ارومیه تحت پوشش طرح حجاب قرار گرفتند
چهار هزار دانش آموز در ارومیه تحت پوشش طرح حجاب قرار گرفتند

شرکت بیش از ۴ هزار دانش آموز در طرح حجاب و عفاف ارومیه

۱۳۳۴۱۲۷۶۵۹

دبیر ستاد اجرایی طرح «حجاب و عفاف» ریحانه النبی ارومیه، از حضور بیش از ۴ هزار دانش آموز مقاطع مختلف تحصیلی در دوره آموزشی«حجاب و عفاف» در این شهر خبر داد.

حجت الاسلام«میر یحیی فتحی زاده» دبیر ستاد اجرایی طرح ریحانه النبی ارومیه، از موفقیت این ستاد در برگزاری دوره های آموزشی کارگروه حجاب و عفاف و مسائل تربیتی که ویژه مادران در مدارس اجرا می شود خبر داد و افزود: دوره عملی این طرح دی و بهمن ماه سال ۸۹ انجام شد که با استقبال اولیا و مربیان همراه بود.

وی در ادامه در مورد برگزاری دوره اول کارگاه آموزشی حجاب افزود: این همایش با حضور اساتید برجسته از حوزه های علمیه قم، تبریز و ارومیه برگزار شد که ۴ هزار نفر از اولیاء در این همایش شرکت داشتند.

میرفتحی زاده همچنین در رابطه با انتشار کتاب هایی با مضمون ترویج حجاب از سوی موسسه«حجاب» خبر داد و افزود: کتاب هایی با عنوان«مروارید بهشتی» ویژه دانش آموزان مقاطع سوم تا پنجم ابتدایی تدریس می شود، همچنین کتاب کمک درسی دیگری با عنوان«صدف آسمانی» ویژه پایه پنجم ابتدایی در حال آموزش است.

دبیر ستاد اجرایی طرح ریحانه النبی در ارومیه افزود: این کتاب ها دارای محتوای مختلف همانند داستان های قرآنی، احادیث، مسابقه، دل نوشته ها و همچنین پیام های شهدا هستند.

این مسئول در ادامه با اشاره به اجرای دوره دوم طرح حجاب ریحانه النبی ویژه مدارس، تصریح کرد: این طرح به طور هم زمان در ۸ شهر کشور و در ۱۶ مدرسه ارومیه از ۲۰ فروردین تا اواسط اردیبهشت ماه برگزار می شود.

میر فتحی زاده در مورد جزئیات این دوره گفت: در این دوره حدود ۴ هزار و ۴۷ دانش آموز زیر نظر ۳۲ مربی مجرب از حوزه علمیه الزهرای ارومیه و کارشناسان علوم تربیتی با مسائل پیرامون تربیت صحیح دینی و آشنایی با فلسفه حجاب و عفاف آشنا می شوند.

دبیر ستاد اجرایی طرح ریحانه النبی ارومیه در پایان خاطر نشان کرد: در آینده نزدیک با طرح های حجاب و عفاف در صدد آشناسازی بیشتر قشر نوجوان و جوان به مسایل اعتقادی و مذهبی هستیم.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.