خانه » شعب » نخستین همایش دختران خوش حجاب شهرستان ساری برگزار شد
نخستین همایش دختران خوش حجاب شهرستان ساری

نخستین همایش دختران خوش حجاب شهرستان ساری برگزار شد

۱۳۲۸۴۵۲۸۵۹

نخستین همایش دختران خوش حجاب به همت موسسه حجاب ریحانه النبی روز جمعه در حسینیه آیت الله خامنه ای با حضور مسوولان شهرستان ساری در این شهر برگزار شد.

دبیر اجرایی طرح حجاب ریحانه النبی شهرستان ساری در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حجاب، گفت: امروز ۳۰۰ دختر خوش حجاب شهرستان ساری که ۷ الی ۱۴ سال دارند، در نخستین همایش دختران خوش حجاب گرد هم آمدند تا از برگزیدگان آنها تجلیل شود. حجت الاسلام “ابراهیم باقرزاده” با بیان اینکه این همایش در امتداد طرح مدارس مرکز حجاب ریحانه النبی برگزار می شود، افزود: در راستای اجرای این همایش، موسسه حجاب ریحانه النبی از مربیان خوش حجاب شهرستان ساری دعوت کرد تا دختران خوش حجاب این شهرستان را شناسایی کنند.

وی اضافه کرد: موسسه حجاب ریحانه النبی برای ۳۰۰ دختر خوش حجاب شهرستان ساری پرونده تشکیل داده است و برای تجلیل از آنها، علاوه بر دعوت به این همایش با مساعدت استانداری، هدایایی به آنها اهدا کرد.

باقرزاده با بیان اینکه ۱۵ مربی خانم که با موسسه حجاب ریحانه النبی همکاری دارند نیز در این همایش حضور داشتند، گفت: این تعداد مربی، طلاب حوزه علمیه و یا دانشجویان دانشگاه ها هستند که در راستای اجرای این طرح دوره های خاصی را گذرانده اند.

به گفته وی والدین دختران خوش حجاب نیز از جمله مدعوین نخستین همایش دختران خوش حجاب بودند که اجرای این طرح و همایش با استقبال آنها روبرو شد. دبیر اجرایی طرح حجاب ریحانه النبی شهرستان ساری آگاهی والدین بویژه دختران از فلسفه عفاف و حجاب را از جمله اهداف برگزاری همایش دانست و افزود: موسسه حجاب ریحانه النبی با برگزاری چنین همایش هایی سعی دارذ بنیان حجاب و عفاف را در میان خانواده ها استحکام ببخشد.

وی اضافه کرد: تشویق دختران برای حفظ عفاف و حجاب و همچنین آشنایی والدین با اهداف و برنامه های موسسه حجاب ریحانه النبی از دیگر اهداف برگزاری نخستین همایش خوش حجابی بود.

باقرزاده با اشاره به تقارن برگزاری همایش دختران خوش حجاب با دهه ولایت، گفت: این همایش با اجرای برنامه های متنوع و شاد از جمله اجرای سرود، پانتومیم و شعبده بازی همراه بود و حجت الاسلام ابراهیم زاده مدیر مرکز طرح حجاب ریحانه النبی نیز در این همایش گزارشی از عملکرد این مرکز در سطح کشور ارایه کرد.

به گفته وی اجرای طرح حجاب ریحانه النبی از سال ۸۸ در شهرستان ساری آغاز شده است و امسال نیز با برنامه های غنی تری در سطح مدارس ابتدایی این شهرستان اجرا خواهد شد.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.