خانه » شعب » ۴۰۰۰دختر مازندرانی آموزش‌های حجاب را فرا گرفته‌اند
همایش طرح ملی نسیم عفاف در ارومیه – ۱
همایش طرح ملی نسیم عفاف در ارومیه – ۱

۴۰۰۰دختر مازندرانی آموزش‌های حجاب را فرا گرفته‌اند

default_news_pic

مدیر دفتر حجاب ریحانهالنبی مازندران گفت: تاکنون ۴ هزار دانش‌آموز دختر از دبستان‌های مازندران آموزش حجاب را فرا گرفته‌اند.

منصوره نجفی‌تبار شامگاه پنج‌شنبه در مراسم افتتاح مرکز حجاب ریحانهالنبی در مرکز مازندران درباره فعالیت مرکز تربیت اسلامی گفت: طرح حجاب ریحانهالنبی از سال گذشته در استان مازندران اجرا و در سال تحصیلی سال جاری دومین سال کاری خود را می‌گذراند.

وی افزود: در سال گذشته ۱۲ دبستان دخترانه شهری ناحیه یک ساری با حضور ۱۳ مربی زیر پوشش آموزش حجاب طرح ریحانهالنبی قرار گرفت که در این بخش آموزش در ساعات تحصیلی دانش‌آموزان گنجانده شد و بدون تداخل در دیگر برنامه‌های درسی فعالیت انجام شد.

نجفی‌تبار تصریح کرد: آموزش‌های حجاب در سه سطح سوم، چهارم و پنجم دبستان‌های دخترانه را در بر می‌گیرد و امسال نیز ۲۵ دبستان شهری ساری را زیر پوشش قرار می‌دهد.

نجفی‌تبار یادآور شد: تاکنون ۴ هزار دانش‌آموز دختر از دبستان‌های شهر ساری در دو گروه حافظ و حامی آموزش حجاب را گذراندند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران نیز گفت: آموزش‌های بنیادین دینی باید با ادبیات کودکان نوجوانان عجین شود.

زهرا شرف‌الدین با بیان اینکه آموزش‌ها باید با ادبیات کودکانه و در سنین کم انجام شود، بیان داشت: آموزش‌ها هر‌چه در سن کم و متناسب با رشد کودکان و نوجوانان و با ادبیات خاص آنها همراه باشد موثر خواهد بود.

وی افزود: طرح ریحانهالنبی در کارگروه عفاف و حجاب استانداری مازندران مورد بررسی و در زمان استانداران وقت به تصویب رسید و برای شروع کار در سال نخست اعتباری برای این طرح اختصاص یافت که هم‌اکنون با ساختاری درست در حال اجرا‌ست.

شرف‌الدین با اشاره به اینکه آموزشیاران طرح ریحانهالنبی فارغ‌التحصیلان حوزه هستند، تصریح کرد: همه آموزشیاران دوره توانمندسازی را برای تدریس گذراندند.

وی مهم‌ترین خلأ در آموزش‌های تخصصی کلاس‌های تربیتی اسلامی را کمبود مربی دانست و اظهار داشت: وجود مربیانی که خود آموزش‌های لازم را در ارتباط با بیان مبانی عفاف و حجاب به زبان کودکان آموخته باشند و توانمندی‌های شخصی نیز در ارتباط با کودکان و نوجوانان داشته باشند برای ترویج دین و آموزش مفاهیم تربیتی اسلامی بسیار موثر است.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.