خانه » شعب » آذربایجان غربی - ارومیه » هشتمین جلسه دوره پنجم تربیت مبلّغه حجاب در شعبه ارومیه برگزار شد.
دومین جلسه دوره پنجم آموزش تخصصی مبلّغ حجاب (ویژه خواهران)با هدف تربیت مربی حجاب در محل شعبه ارومیه
دومین جلسه دوره پنجم آموزش تخصصی مبلّغ حجاب (ویژه خواهران)با هدف تربیت مربی حجاب در محل شعبه ارومیه

هشتمین جلسه دوره پنجم تربیت مبلّغه حجاب در شعبه ارومیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز حجاب ریحانه النبی (س) ؛ هشتمین جلسه بررسی شبهات حجاب ( دوره ی پنجم کشوری )؛ با محوریت شبهه نگاه بررسی گردید. در این جلسه به این شبهه که ” چرا به مردان نمی گویید نگاه نکنند چرا ما زنان باید سختی حفظ عفت جامعه را عهده دار باشیم ” پرداخت شد و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
سرکار خانم شهبازپور ، با بیان این نکته که این شبهه از شبهات اساسی است که اگر بتوانیم مخاطب را در رابطه با آن مجاب کنیم پایه حل بسیاری از شبهات حجاب خواهد بود افزود :
در حل این شبهه این مهم است که بدانیم ریشه این شبهه ناشی از چیست ؟ که اغلب یا ریشه در ظلم و ستمی دارد که نوعا زن از مردان دیده است و یا ریشه در نا آگاهی زن و بی اطلاعی او نسبت به نگاه مرد دارد.
ایشان عنوان کردند که در صورت اول همراهی و همدلی با مخاطب و تعدیل نظر او و اشاره به نقش تبلیغات سوء ، در حل این شبهه برای مخاطب مهم و موثر می باشد ولی اگر مخاطب ما کسی است که واقعا نمی داند نگاه مرد به زن چه تاثیر و انقلابی در مرد بوجود می آورد در این صورت بیان این نکته که نگاه مرد متفاوت از نگاه زن است حائز اهمیت است.
بحث معادلسازی و تبیین اثر نگاه مرد با آنچه برای مخاطب زن ملموس و قابل درک است شاید کلید حل این شبهه باشد به طوری که علوم جدید نیز آن را تایید و صحه می گذارند که حس بینایی مرد تحریک پذیرتر از زن و حتی دارای برد بیشتری نیز می باشد.
لذا نگاهی که زن به مرد دارد مسلما با نگاهی که مرد به زن دارد کاملا متفاوت خواهد بود و مقایسه ، مقایسه ی اشتباهی است در این صورت است که زمینه ساز نگاه ها ی سوء یعنی زن ، آسیب های بیشتری هم خواهد دید.
ایشان در ادامه افزودند : با قبول سختیهای حجاب ، زن و مرد در رعایت عفت جامعه تازه مساوی می شوند با حجاب زن تکلیف نگاه نکردن به زن از مرد برداشته نشده است لذا در رعایت عفت عمومی مساوی خواهند بود. نه اینکه همه ی سختی روی دوش زن باشد.
در پایان جلسه یک مجموعه از محصولات همراه با بروشورهای معرفی مرکز به طلاب حوزه این شهر اهدا و مورد استقبال ایشان قرار گرفت.

۴۲۱۲۱۵۸۶۶_۱۴۴۷۴۶

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.