خانه » شعب » خراسان رضوی - مشهد » استفاده از ظرفیت مدارس ناحیه چهاربرای حفظ پایه و اساس حجاب و عفاف

استفاده از ظرفیت مدارس ناحیه چهاربرای حفظ پایه و اساس حجاب و عفاف

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و طرح های کاربردی حجاب ریحانه النبی (سلام الله علیها)؛
مسئول امور بانوان مرکزریحانه النبی(س) شعبه مشهد با اشاره به اینکه پایه و اساس حجاب و عفاف در مدارس شکل می‌گیرد، گفت: آگاه‌سازی و بصیرت افزایی دانش‌آموزان در مورد حجاب و عفاف باید از دوران مدرسه تقویت شود.

منصوره صدقی با اشاره به اهمیت عفاف و حجاب و دلیل اجرای طرح در مدارس را اینگونه تشریح کرد : شکل‌گیری پایه و اساس حجاب و عفاف در مدارس است و لزوم حضور پر رنگ دانش‌آموزان و فرهنگیان در اجرای این طرح موثر می باشد .
مسئول امور بانوان با اشاره به تابلوی عفاف و حجاب دانش‌آموزان، اظهار داشت: در این تابلو به مسئله حجاب، عفاف، حیا و غیرت برای دانش‌آموزان دختر تاکید شده است و به عنوان یک راهنما در ورودی مدارس نصب می‌شود تا در معرض دید مخاطبان قرار بگیرد.
وی افزود: تابلوی حجاب دانش‌آموزی به مسائل مختلفی در حوزه مسائل پوشش، تعهد به آئین نامه مدارس و قوانین و مقررات مدنظر اشاره شده است و فقط خاص دانش‌آموزان دختر نیست بلکه برای مادران نیز هنجارهایی را در نظر گرفته است مثلا رعایت هنجارهای پوشش یک مادر جوان ایرانی،‌پاسداشت فرهنگ پوشش ایرانی و اسلامی، پرهیز از پوشش‌های وارداتی غربی که بار معنایی در فرهنگ ما ندارد و بازگشت به دارایی‌های فرهنگی خود در بحث پوشش از جمله مباحثی است که برای مادران نیز در نظر گرفته شده است.
خانم صدقی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان و فرهنگیان باید به میثاق نامه حجاب و عفاف پایبند باشند، گفت:‌ خانواده می تواند نقش بسیار مهمی را در پیشبرد اهداف عفاف و حجاب ایفا کند که در این میثاق نامه به یکسری از این وظایف نیز اشاره شده است ولازم به تاکید است که این میثاق نامه سالهای گذشته به تمامی مدارس ارسال شده است ..
در ادامه به مدارس فلاح نجم آبادی وشیرینی سازان اشاره نمود که این مدارس در خصوص اهداف ریحانه همراه بوده اند وبسترهای بسیار مناسب براس اس عفاف وحجاب ارجا شده است که با توجه به تعداد آمار حافظان حجاب گواهی براین فعالیتهای مذکور است .
گفتنی است در مدرسه شیرینی سازان ۱۹ کلاس و فلاح نجم آبادی ۴نیز مدرسه تحت پوشش اجرای طرح ریحانه النبی با محوریت حجاب وعفاف برگزار می شود .

درباره admin

x

شاید بپسندید

بازید معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان از مرکز حجاب ریحانه النبی (س)

معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان با حضور در شهر مقدس قم، از مراکز حوزوی و تبلیغی بازدید به عمل آورده و با مسئولان مرکز حجاب ریحانه النبی (س) دیدار و از نزدیک، در‌ جریان فعالیت‌ها و طرح‌های این مجموعه فرهنگی قرار گرفت.