خانه » شعب » خراسان رضوی - مشهد » برنامه های انجام شده در ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها در دبستان شهیدکاوه مشهد

برنامه های انجام شده در ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها در دبستان شهیدکاوه مشهد

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و طرح های کاربردی حجاب ریحانه النبی (سلام الله علیها)؛به مناسبت گرامیداشت روز زن ، برنامه های متنوع فرهنگی به همت مرکز ریحانه النبی (س)شعبه مشهد در تاریخ هفتم اسفندماه ۱۳۹۷ در دبستان شهیدکاوه برگزار شد. در این مراسم دانش آموزان شیعه وسنی همراه با یکدیگر در این جشن شرکت داشتند که بسیاری از آنان برای نخستین بار اولین جشن روز زن بامحوریت عفاف وحجاب را تجربه می‌کردند.
از جمله برنامه های انجام شده می توان به برگزاری مسابقه نقاشی با محوریت «من حجاب را دوست دارم » تئاتر وسرود اشاره نمود که ا زتمامی شرکت کنندگان این برنامه های فرهنگی تقدیر و به رسم یادگاری هدیه ای تعلق گرفت.
منصوره صدقی مسئول اموربانوان شعبه ریحانه النبی(س) مشهد در شروع جشن با اشاره به سخنان بنیانگذار انقلاب اسلامی گفت :زن ایرانی راهبه نیست، اما از راهبه پاک تر است و طیبه و طاهر است. وی سرباز نیست، اما به قدر سرباز میدان جنگ شجاعت دارد و با این که جهاد در میدان های رزم بر او واجب نیست، اما به قدر یک جهادگر در راه خدا تلاش می کند و در تمام صحنه ها حضور دارد” بر لزوم پوشیده بودن زنان در اجتماع تاکید نمود.
درادامه این جشن فرهنگی دانش آموزان از تونل «حجاب تاج بندگی » که به صورت نمادین ۱۴ فرشته وعبور از گذراز زیرکتاب کلام الله مجید و شاخه های گل رز و دریافت پیکسل های حجاب از هم‌کلاسی‌هایشان به عنوان حافظان حجاب اهداء وتقدیم هدیه به حامیان وتوزیع کارتهای امتیازبه علاقمندان حجاب آن‌ها را به شرکت در این تجربه فرهنگی دینی تشویق کردند.
هدف از اجرای این برنامه پاسداشت ازباارزشترین یادگاری مغفول مانده حضرت زهرا که در خصوص عفاف وحجاب با محوریت چادر به عنوان حجاب برتر است برگزار گردید .
یک دانش آموز حافظ حجاب می‌گوید: من حجاب نمی‌گذارم اما مدتی است با بهره از کلاس های حجاب و پوشیدن حجاب برتر به من حس فوق العاده عفیف و محجوبی داد و امید دارم بتوانم در آینده از میراث گرانبهای حضرت زهرا پاسداری کنم .
یک دانش آموز علاقمند به شیعه نیز که در کلاس های ریحانه با محوریت حجاب بوده می‌گوید: درکلاس های ریحانه وبرگزاری این جشن در مدرسه متوجه شدم که زنان ودختران باانتخاب حجاب برتر ارزشی بالا در نزد خداوند وجامعه پیدا خواهند کرد همانطور که مرکز ریحانه النبی (س)در روزی ویژه وبدون هیچ اطلاعی از انتخاب پوشش برتراز دانش آموزان حافظ حجاب تقدیر نمودند قطعا خداوند نیززنان با پوشش اسلامی برتررا مورد محبت والطاف بی در یغ خودش قرار خواهند داد .
وی ادامه داد :زنان ودختران نباید به خاطر نوع حجاب‌شان قضاوت شوندونباید عده‌ای به خودشان اجازه دهند که به دلیل انتخاب نوع حجاب ما را مورد قضاوت قرار داده یا به ما توهین کنندوتمامی این نگاه ها با انتخاب پوشش برتر یعنی چادر تغییر خواهد کرد .

درباره admin

x

شاید بپسندید

بازید معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان از مرکز حجاب ریحانه النبی (س)

معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان با حضور در شهر مقدس قم، از مراکز حوزوی و تبلیغی بازدید به عمل آورده و با مسئولان مرکز حجاب ریحانه النبی (س) دیدار و از نزدیک، در‌ جریان فعالیت‌ها و طرح‌های این مجموعه فرهنگی قرار گرفت.