خانه » شعب » خراسان رضوی - مشهد » بازرسی از مدارس توسط مسئول طرح مدارس مرکز ریحانه النبی(س)شعبه مشهد

بازرسی از مدارس توسط مسئول طرح مدارس مرکز ریحانه النبی(س)شعبه مشهد

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و طرح های کاربردی حجاب ریحانه النبی (سلام الله علیها)؛طیبه فارسی مسئول طرح مدارس خبرداد: هجمه های فرهنگی جدید دشمنان باعث شده است تا توجه جدی به مربیان فرهنگی و دانش‌آموز در اولویت باشد و برای تعالی آنها قوانین خاصی وضع شود..
مسئول طرح مدارس افزود :بدون شک مشارکت مسئولین مدارس در عرصه جهاد فرهنگی که با فراز و نشیبها ی ، فراوان است الزامی می باشد .
فارسی گفت: به منظوربالابردن سطح ارتقا آموزشی مربیان بنا بر تمهیدات پیش بینی شده کارنامه عملکرد اجرایی مربیان وجدول اجرایی دروس تدوین گردید که این کارنامه باتوجه به بازرسی های انجام شده از مدارس در خصوص نحوه عملکرد اجرایی مربیان ونحوه همکاری مدارس با مربیان به صورت کاملا تخصصی مورد بررسی قرار می گیرد .
وی ادامه داد : این کارنامه ها توسط مسئول امور بانوان وبنده تهیه وتنظیم می گردد که سنجش توانایی اجرای کار مربیان وباز خورد آن توسط کادر اجرایی مدارس بررسی ومیزان رضایتمندی تعیین می شود.
مسئول اجرای مدارس درخصوص تا ثیر محتوای دروس را با همکاری خانواده ها با موارد تدریسی الزامی دانست و بیان کرد : به منظور آشنایی بیشتر خانواده ها بامر کز ریحانه النبی(س) جلسات مشاوره خانواده با محوریت مشکلات اصلی خانواده ای مدارس برنامه ریزی واجرا می شود .
فارسی همچنین ادامه داد :ارتباط خانواده ها بامربیان طرح دراین جلسات فوق العاده بود ه ،چون بسیاری از خانواده ها با شناخت از اجرای طرح ریحانه خواهان ادامه این طرح در مدارس دوره دوم هستند چون فرزندانشان با اتمام آخرین مقطع تحصیلی وخروج ازطرح نگران آسیبهای آینده اخلاقی ورفتاری فرزندانشان هستند .
ایشان مطرح کرد: هدف ازبازرسی مدارس مدیریت، کنترل، هدایت و انجام اصلاحات در برنامه‌ها ی طرح ریحانه النبی(س) توسط مجریان طرح مذکور است و سطح نظارت در مناطق مختلف آموزشی سنجش و رتبه بندی می شود. البته تلاش کرده‌ایم تا از روش بازرسی سنتی که کنترل قیم‌مآبانه در برنامه‌ها و فعالیت‌های مدارس داشت، خارج شده و ازمدل بازرسی های جدید استفاده کنیم,ونیز بااستفاده از برگه های نظر سنجی نظرات والدین را درخصوص اجرای طرح جمع آوری کرده وباتوجه به این داده ها سیاسیت های آینده اجرای طرح را برنامه ریزی خواهیم کرد .
مسئول اجرای طرح در خاتمه گفت : تاکنون بازرسی از مدارس با همراهی مسئول امور بانوان در سی مدرسه و ۱۴جلسه مشاوره ای خانواده در مدارس متقاضی برگزارگردیده است .

درباره admin

x

شاید بپسندید

بازید معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان از مرکز حجاب ریحانه النبی (س)

معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان با حضور در شهر مقدس قم، از مراکز حوزوی و تبلیغی بازدید به عمل آورده و با مسئولان مرکز حجاب ریحانه النبی (س) دیدار و از نزدیک، در‌ جریان فعالیت‌ها و طرح‌های این مجموعه فرهنگی قرار گرفت.