خانه » شعب » جلسه آموزش مربیان طرح مدارس شعبه ساری برگزار شد
جلسه آموزش مربیان طرح مدارس شعبه ساری

جلسه آموزش مربیان طرح مدارس شعبه ساری برگزار شد

۱۴۲۲۱۷۱۳۷۹

جلسه آموزش مربیان شعبه ساری، با موضوع آسیب های اجتماعی و روابط دختر و پسر، عصر پنج شنبه با حضور مربیان طرح مدارس و خوش حجابی در شعبه ساری برگزار شد.در ابتدای این جلسه آموزشی، حمیده سادات موسوی،‌ مسئول اموربانوان شعبه ساری ضمن تشکر از حضور مربیان اظهار داشت: با توجه به شبهات و سؤالات متعدد دانش آموزان مبنی بر روابط با جنس مخالف، لازم دانستیم مطالب آموزشی را در قالب یک جلسه و به صورت تخصصی مطرح نمائیم. به همین جهت از استاد محترم، خانم ساداتیان دعوت نمودیم تا به صورت علمی آسیب ها، راهکارهای پیشگیری و چگونگی درمان آنها را مطرح نمایند.

در ادامه خانم ساداتیان ضمن خوش آمدگویی به مربیان به ارائه درس پرداخت و به نشانه های بلوغ زودرس، تغییر ژنتیکی و شرایط اقلیمی اشاره کرد و رابطه با دانش آموزان دیگر، محتوای فاسد ابزارهای تصویری و نوع تغذیه را از عوامل موثر در تغییر رفتاری دانش آموزان دانست.

وی نقش والدین را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: دختران نوجوان در این سن احساس می‌کنند که باید با جنس مخالف ارتباط برقرار نمایند به همین جهت مادران باید با برقراری ارتباط صمیمی، مسائل بهداشتی این دوره را برای دختران خود بیان کنند و پدران با ابراز عشق پدرانه خود، نیاز عاطفی دختر را تامین نمایند تا بتوانند به درستی این تغییرات را در فرزند خود مدیریت کنند.

ایشان با بیان ویژگی های این مقطع سنی، اظهار داشت: دختران در این مقطع به دنبال احساسات بیشتری هستند و پسران به دنبال برقراری ارتباطات کلامی و جسمی اند و متاسفانه دختران در این روابط بیشترین آسیب را متحمل می شوند تا جایی که علاوه بر آسیب های روانی و اجتماعی، زندگی آینده آنها نیز تحت تاثیر گرفته و استرس و بی اعتمادی نسبت به همسر را در آنان ایجاد می‌نماید.

خانم ساداتیان گفت: باید به دختران گفته شود که مردها به سراغ زنان با حیا و با عفت می روند و این وظیفه مربیان و معلمان دانش آموزان است که باید این مسائل را به آنها آموزش دهند و اعتقادات آنان را تقویت نمایند زیرا اکثر مشکلات ایجاد شده به خاطر ضعف اعتقادی است. به طور مثال اگر شما بتوانید شاگردان را با یک شهید آشنا کنید و ارزش هایی که شهدا، جان خود را به خاطر حفظ آنها فدا نموده‌اند را به دانش‌آموز تبیین نمایید، حتما شاهد اثرات مثبت و ماندگار آنها خواهید بود.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

تشکیل جلسه مرکز حجاب ریحانه النبی شعبه ارومیه با اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر

تشکیل جلسه مرکز حجاب ریحانه النبی شعبه ارومیه با اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر

به گزارش روابط عمومی مرکز حجاب ریحانه النبی (س) ، مسئولین و مربیان مرکز حجاب ...