خانه » شعب » خراسان رضوی - مشهد » چهارمین جلسه ی آموزشی مربیان ریحانه النبی شعبه مشهد مقدس

چهارمین جلسه ی آموزشی مربیان ریحانه النبی شعبه مشهد مقدس

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و طرح های کاربردی حجاب ریحانه النبی(سلام الله علیها):چهارمین جلسه ی آموزشی مربیان ریحانه النبی شعبه مشهد مقدس در محل دفتر موسسه برگزار شد.
عناوین مهمترین موضوعات مطرح شده در این جلسه:
ویژه برنامه شهادت حضرت زهرا (س)و بزرگداشت شهیدان گرانقدر حاج قاسم سلیمانی و همراهانشان با ذکر مصیبت و پخش کلیپ مداحی
بیان تقویم اجرایی بهمن ماه توسط مسئول مدارس.
با توجه به مناسبت ها و ایام الله خاص در بهمن‌ماه مصوبات جلسه اتاق فکر به اطلاع مربیان رسید؛ با این توضیح که برای هر یک از این مناسبت ها ویژه برنامه ای جهت اجراء در مدارس پیش‌بینی شده است که مهمترین آنها:
ویژه برنامه شهادت حضرت زهراسلام الله علیها هست که پیشنهاد شد مربیان گرامی حتما در این ایام صبحگاه حجاب با برنامه های خاص شهادت را برگزار کنند در تابلوی حجاب مدرسه هم از دلنوشته ،نامه‌ای به حضرت زهرا،روزنامه دیواری، سخنان حضرت را نصب نمایید.
پیشبینی جهت برگزاری نمایشگاه حجاب عروسک ها و نیز نمایشگاهی از دستاوردهای کلاس حجاب در مدرسه اعم ازکاردستی، روزنامه دیواری، نقاشی، دلنوشته و …. در طول دهه فجر .
برپایی صبحگاه حجاب در هفته ولادت حضرت زهرا با ویژه برنامه تونل حجاب که همه ساله به مناسبت این ولادت فرخنده در مدارس مشهد برگزار می‌شود که در پایان جشن ولادت در صبحگاه هفته ولادت دانش آموزان همه پایه ها از داخل تونل حجاب که توسط فرشتگان حجاب این تونل شکل گرفته عبور کرده و در پایان تونل دانش آموزان حافظ و حامی همه پایه ها از اول تا ششم جوایزی را دریافت می کند و دانش آموزانی هم که حافظ و حامی نیستند کارت هایی که بر روی آن ها دل نوشته های زیبا درباره حجاب نوشته و تزئین شده اهدا می شود که این برنامه با هدف پشتیبانی و تاثیرگذاری بیشتر طرح با مشارکت و همکاری مدیر و معاونین مدرسه خواهد بود.
در پایان این بحث به سوالات متفرقه مربیان پیرامون این موارد پاسخ داده شد.
بخش دوم این جلسه آموزشی باحضور سرکار خانم اسحاقی عضو فعال اتاق فکر ادامه پیدا کرد ؛
بررسی طرح درس های ارسال شده از شعبه مرکزی و رفع سوالات و شبهات مربیان در این خصوص ، ارائه محتوا های تکمیلی مربوط به این طرح درس ها که توسط اعضای اتاق فکر شعبه تهیه و تنظیم شده بود .
ارائه طرح درس پیشنهادی اتاق فکر شعبه، پیرامون دهه مبارک فجر ،شهادت و ولادت حضرت زهرا.
هم فکری و مباحثه با مربیان درباره نوع جوایز حافظان و حامیان و دانش آموزان فعال.
در پایان جلسه نحوه تدریس طرح درس احترام به والدین و طرح درس بانوی نمونه و کارگاه وضو با در نظر گرفتن حضور دانش آموزان اهل تسنن در کلاس و نحوه برخورد با دانش آموزان سخت و غیر فعال در کلاس توسط سرکار خانم اسحاقی اجرا شد.

درباره admin

x

شاید بپسندید

بازید معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان از مرکز حجاب ریحانه النبی (س)

معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان با حضور در شهر مقدس قم، از مراکز حوزوی و تبلیغی بازدید به عمل آورده و با مسئولان مرکز حجاب ریحانه النبی (س) دیدار و از نزدیک، در‌ جریان فعالیت‌ها و طرح‌های این مجموعه فرهنگی قرار گرفت.