خانه » دیدارها » دیدار حجت الاسلام و المسلمین رئیسی
آیت الله رئیسی

دیدار حجت الاسلام و المسلمین رئیسی

مسئولین مرکز حجاب ریحانه النبی با حجت الاسلام رئیسی دیدار دیدار و گزارش فعالیت های این مجموعه را به ایشان ارائه کردند..

حجت الاسلام رئیسی حجاب در جمهوری اسلامی ایران را یک مسئله نمادین برای حفظ دین و ارزشها عنوان کرده و افزودند: حجاب در سایر کشورها و حتی در غرب نیز مسئله مهمی در پارلمان ها و احزاب سیاسی محسوب می گردد.

حجت الاسلام رئیسی با اشاره به ابعاد فردی و اجتماعی حجاب چنین بیان کرد: در صبغه فردی حجاب، شخصی که حجاب را به عنوان یک واجب دینی رعایت می کند، خود را از هر آسیبی محفوظ می‌گرداند. حجاب در صبغه اجتماعی نیز نماد و پرچم دین تلقی می‌گردد که بیانگر اعتقادات دینی فرد و نشان دین مداری جامعه اسلامی است.

ایشان به تصویب قانون امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و افزود:
امر به معروف و نهی از منکر در محدوده تذکر لسانی، صبغه کاملاً مردمی دارد. مرکز حجاب ریحانه النبی می‌تواند به عنوان موسسه مردم نهاد و آمر به معروف، با تربیت و آموزش ویژه بر نهادهای مهم و موثر در جامعه و نیز الگوهای اجتماعی همچون صدا و سیما، آموزش و پرورش، نخبگان و هنرمندان تأثیر گذار باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری ترفندهای دشمنان را در ترویج بی بند و باری یاد آور شد و خاطر نشان نمود: مسئله حجاب، نقطه مشترک همه مذاهب اسلامی است و تمام مسلمانان در هر مذهب و گرایشی، در موضوع حجاب با یکدیگر هماهنگ هستند. باید بر اصول و مبانی پایه‌های اخلاق تاکید ویژه داشت و مفاهیمی مانند عفاف، حیا و حریم خصوصی را تبیین و ترویج کرد. حیا یکی از اصول پایه اخلاق است که ثمره بزرگی چون حجاب را به همراه خود خواهد داشت. از این رو دشمنان انسانیت در دنیای ارتباط و در فضای مجازی، اصول پایه اخلاق را هدف قرار داده‌اند و حریم خصوصی و حجاب و حیا را به بهانه‌های واهی به باد انتقاد می‌گیرند. لذا با تاکید بر اصول اخلاقی می‌توان نقشه‌های دشمنان را خنثی کرد و از آفات آن جلوگیری نمود.

حجت الاسلام رئیسی ضمن تقدیر از برنامه‌های مرکز حجاب ریحانه النبی گفت: شما به سفارش قرآن کریم، سارعوا فی الخیرات عمل کرده‌ایدو ترویج حجاب را که یک معروف است و ضروری دین محسوب می گردد، به عنوان یک وظیفه الهی، در دستور کار خود قرار داده‌اید. همچون گذشته در راستای گسترش حیا و حجاب تلاش کنید و هرگز ملامت و سرزنش ملامت کنندگان را در دلتان راه ندهید و امیدواریم ذیل عنایات حق تعالی و حضرت ولی عصر عجل الله فرجه الشریف، در گام‌های استوار و توأم با اخلاصتان، آثار ارزشمندی را به همراه داشته باشید و برکت خداوند هم شامل حال شما خواهد بود.

درباره admin

x

شاید بپسندید

اتاق فکر

برگزاری جلسه اتاق فکر ستاد مرکزی

اولین جلسه اتاق فکر ستاد مرکزی حجاب ریحانه النبی(س) به منظور اجرای طرح حجاب در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ تشکیل شد.