خانه » اخبار » آیت الله شاه آبادی: تربیت دینی از دوران کودکی شکل می گیرد.
آیت الله شاه آبادی: تربیت دینی از دوران کودکی شکل می گیرد.
آیت الله شاه آبادی: تربیت دینی از دوران کودکی شکل می گیرد.

آیت الله شاه آبادی: تربیت دینی از دوران کودکی شکل می گیرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز حجاب ریحانه النبی، آیت الله شاه آبادی در دیدار مرکز حجاب ریحانه النبی گفت:
معلمین در ترویج حجاب و تربیت نونهالان و دانش آموزان، وظیفه بسیار خطیری دارند. هزار سال است که اسلام در ایران با حجاب شناخته می‌شود. باید فرهنگ حجاب در جامعه حفظ شود و رو به گسترش باشد.

IMG_1255

آیت الله شاه آبادی اهتمام به فریضه امر به معروف را وظیفه عموم مردم دانست و افزود:
خداوند سعادت جامعه اسلامی را در دو کلمه خلاصه کرده است: امر به معروف و نهی از منکر. امتیاز دین مبین اسلام به امر به معروف است؛ همچنان امر به معروف، شاخصه اصیل قیام امام حسین علیه السلام است. امر به معروف، جزء فروع دین است و در حیطه تذکر لسانی بدون هیچگونه شرایطی بر همه مردم واجب است. کسی نمی‌تواند به بهانه فقدان شرایط، دست از امر به معروف بردارد. تاثیر تذکر لسانی مستمر، غیر قابل انکار است. اسلام مانند همه ادیان الهی، دین تذکر و امر به معروف و دین اصلاح جامعه بشری است.

 

شاه آبادی به مسئولیت مهم صدا و سیما اشاره کرد و گفت:
صدا و سیما معرف ایران و جمهوری اسلامی ایران است. ترویج بی بند و باری در تلویزیون، هیچ مجوز شرعی و قانونی ندارد. صدا و سیما موظف است در تمام زمینه های اعتقادی اجتماعی فرهنگی سیاسی و اقتصادی، احکام اسلامی را در نظر بگیرد.

شاه ابادی

آیت الله نصر الله شاه آبادی، فرزند آوری و تولید نسل را مسئله ای مهم دانست و افزود:
ترویج فرزند آوری و کثرت اولاد، سفارش اکید پیامبر اعظم است و باید قائلین لا الله الا الله را افزایش دهیم. ترویج دین اسلام، با کثرت فرزندان و تربیت نسل صالح محقق می‌گردد.

 

آیت الله شاه آبادی فرزند استاد عرفان امام خمینی، در تجلیل از فعالیتهای مرکز حجاب ریحانه النبی، نکته شاخص آن را شروع تربیت دینی از دبستان و دوران کودکی دانست.

 

در ابتدای جلسه حجت الاسلام ابراهیم پور مدیر مرکز حجاب ریحانه النبی به ارائه گزارش فعالیتهای کاربردی حجاب پرداخت و در ادامه افزود:
ابتدا باید معروف و منکر را به مخاطب معرفی کنیم و مخاطب پس از آشنایی با احکام الهی، معروف بودن معروف و منکر بودن منکر را بپذیرد؛ آن گاه امر به معروف و نهی از منکر معنا پیدا می‌کند. در نتیجه عملی شدن حجاب در جامعه و عمل کردن مردم به معارف دین و حجاب را مشاهده خواهیم نمود.

درباره عسگر آبادی

x

شاید بپسندید

هشتمین دوره تربیت مبلّغ حجاب، در آران و بیدگل برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مرکز حجاب ریحانه النبی، کارگاه آموزش حجاب ویژه مربیان و معلمین ...