خانه » آموزش » نهمین جلسه دوره چهارم آموزش مبلغه حجاب در پردیسان قم برگزار شد.

نهمین جلسه دوره چهارم آموزش مبلغه حجاب در پردیسان قم برگزار شد.

نهمین جلسه آموزش مبلغه حجاب که در تاریخ ۵/۲/۹۵برگزار شد .در این جلسه به بررسی شبهه سوم یعنی این که اگر زن خود را بپوشاند باعث حریص شدن مردان می شود پرداخته شد . این جلسه به صورت کارگاهی برگزار شد که یکی از خانم ها به پاسخ گویی پرداخته و سایر خانم ها به جواب های او نقد وارد می کردند .

حجت الاسلام ابراهیم پور که جمع بندی نهایی را انجام دادند به نکاتی برای واضح تر شدن پاسخ این شبهه اشاره کرد و افزود:

نکته اول: در هنگام پاسخ گویی باید ابعاد و دیدگاه ها مشخص شود تا بهتر بتوان جواب داد.

نکته دوم: چون در این شبهه جمله معروف انسان از هر چیز منع شود به ان حریص می شود گفته شده بود ایشان گفتند که باید حریص معنا شود .حرص یک حالت روحی است که برخاسته از نیاز است در حالی که زایاده روی در ان وجود دارد.

نکته سوم: برای رسیدن و دستیابی به نیازها دو راه وجود دارد .راه اول این که همه موانع برداشته شود که اولا این راه شدنی نیست که همه انسان ها بدون هیچ مانعی به همه خواسته های خود برسند .دوما برخی خواسته ها با هم تضاد دارد پس دسترسی به ان ها ممکن نیست .سوما برخی خواسته ها در حریم دیگران است پس رسیدن به این چنین خواسته هایی هم ممکن و اسان نیست .راه دوم برای تامین نیازها تعدیل خواسته ها و برآورده کردن ان ها به صورت منطقی است .در این راه انسان به همه نیازهای خود نمی رسد ولی برخی از ان ها را با منطق و اعتدال می تواند به دست آورد.

نکته چهارم: برای درمان حرص باید اقدام کرد که غربی ها راه درمان را در این مورد بی حجابی زن ها برای کم شدن حرص مردان دانسته اند .روانشناسانی چون فروید و راسل توجه به غریزه جنسی را مانند سایر نیازها در نظر گرفتند و با ازاد گزادن این غریزه سعی در کنترل ان و کم کردن ان داشتند که نتیجه معکوس گرفتند.

نکته پنجم: خواسته های انسان یا جسمی است که اشباع پذیر است و حد بردار یا روحی است که حد پذیر نیست مانن دوست داشتن پول و مقام که انسان سیر نمی شود و غریزه جنسی از دسته دوم است که حد پذیر نبوده و سیر شدن در آن نیست.

نکته اخر: این که انسان وقتی نسبت به زنان بی حجاب حریص شدن و نتوانست با ان ها حرص خود را برطرف کند واز طرفی زنان برایش عادی شود و جاذبه ای نداشته باشند به سمت ارضاء این غریزه به صورت های دیگر می رود که نمونه های آن را در غرب می بینیم.

ارتباط با همجنس و در مرحله بعد حیوانات و غیره، امار نشان می دهد که در غرب ۱۰۰روش برای ارضاء غریزه جنسی وجود دارد .چون عطش وجود دارد و سیر شدنی در کار نیست به جنون می رسند .بررسی شبهه بعد به جلسه اینده موکول شد .

درباره عسگر آبادی

x

شاید بپسندید

هشتمین دوره تربیت مبلّغ حجاب، در آران و بیدگل برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مرکز حجاب ریحانه النبی، کارگاه آموزش حجاب ویژه مربیان و معلمین ...