خانه » اخبار » جامعه ای سالم و عفیف، با ایجاد و تعادل مزاج در انسانها
جامعه ای سالم و عفیف، با ایجاد و تعادل مزاج در انسانها
جامعه ای سالم و عفیف، با ایجاد و تعادل مزاج در انسانها

جامعه ای سالم و عفیف، با ایجاد و تعادل مزاج در انسانها

به گزارش روابط عمومی مرکز حجاب ریحانه النبی،دکتر خیر اندیش متخصص طب اسلامی گفت:حجاب بدون هیچ گونه الزام و اجبار،فقط نیازمند باور پذیری است.

ایجاد نظام هدفمند اجتماعی در چرایی پوشش و نگاه، خود یک مبارزه پیروز است.

دکتر خیراندیش در تبین جایگاه طب اسلامی در ترویج فرهنگ حجاب و غیرت، چنین یاد آورشد: نقش طب اسلامی در تصحیح افکار انسان و جلوگیری از فساد و بی بندوباری، غیر قابل انکار است.

اگر مزاج افراد، معتدل باشد، هرگز اعمال غیر انسانی و غیر اخلاقی از او سر نمی زند، لذا تنظیم مزاج‌ها اربعه، گامی مهم در ایجاد جامعه آرمانی محسوب می گردد.

مدیر مؤسسه انجمن حجامت ایران، عقل و منطق را عامل مهم پذیرش حقایق دانست و افزود: پایدار سازی دستورات دینی، نیازمند استدلال و اقناع اندیشه است.

اگر اندیشه فردی، معارف اسلامی را با دلیل عقل پذیرد، آنگاه خودش یک مبلغ برای دین می شود و از دین و فرهنگش و از پوشش چادرش دفاع می کنید.

این همان کاری است که شما در راستای نهادینه سازی حجاب در مدارس آن را دنبال کرده‌اید و توانسته اید دانش آموز را به سمتی سوق دهید که خودش بتواند از چادرش دفاع کند.

در ابتدای جلسه، حجت الاسلام ابراهیم پور، گزارش فعالیت‌های یازده ساله مرکز حجاب ریحانه النبی، اظهار داشت: در طرح ملی ریحانه النبی همگام با جذاب سازی موضوع حجاب، تغذیه سالم و سالم و سلامت بهداشت و روان دانش آموزان را در دستور کار خود قرار داده ایم.

درباره عسگر آبادی

x

شاید بپسندید

هشتمین دوره تربیت مبلّغ حجاب، در آران و بیدگل برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مرکز حجاب ریحانه النبی، کارگاه آموزش حجاب ویژه مربیان و معلمین ...