خانه » اخبار » اختتامیه دومین دوره سراسری هم اندیشی و توانمند سازی مربیان حجاب برگزار شد

اختتامیه دومین دوره سراسری هم اندیشی و توانمند سازی مربیان حجاب برگزار شد

دومین دوره سراسری هم اندیشی مربیان حجاب، با حضور دبیران اجرایی شعب مرکز حجاب ریحانه النبی (س) از تاریخ ۶ شهریور ۹۴ به مدت سه روز در مجتمع فرهنگی یاوران حضرت مهدی عج در شهر مقدس قم برگزار گردید.

حجت الاسلام عسکرآبادی مسئول طرح ملی حجاب ریحانه النبی از برگزاری دومین دوره سراسری هم اندیشی و توانمند سازی مربیان حجاب خبر داد و افزود: مربیان حجاب به منظور ارتقاء معرفتی و توانمندی آموزشی برای حضور در مدارس سال تحصیلی ۹۵-۹۴ در جلسات آموزشی فشرده شرکت نمودند. سرفصلهای اصلی آموزشی عبارتنداز: بررسی و ارزیابی بخشهای مختلف طرح حجاب ریحانه النبی (س)، آسیب شناسی ماهواره، شیوه های نوین شاداب سازی کلاسها.

مسئول طرح ملی حجاب ریحانه النبی ضمن اعلام برگزاری جلسات هم اندیشی دبیران اجرایی و مسئولین امور بانوان شعب با حضور مدیر و معاونین مرکز گفت: مسئولین شعب مرکز حجاب ریحانه النبی به بررسی گزارشها، فعالیتها و راهکارهای صحیح اجرای طرح پرداختند و سعی در رفع موانع موجود و ارتقای برنامه ها داشتند.

حجت الاسلام عسکرآبادی از تشکیل اتاق فکر مربیان حجاب در شعب خبر داد و گفت:

شعب مرکز حجاب ریحانه النبی (س) به منظور ارزیابی و ارزش سنجی فعالیتها و ارتقاء سیستم آموزشی تربیتی مربیان حجاب، اتاق فکر تشکیل داده و نظرات، ایده ها و طرح های خود را در اتاق فکر بررسی نموده و  به اتاق فکر ستاد مرکزی اعلام می کنند.

نمونه ای از اتاق فکر و تبادل نظریات مربیان در این دوره با مدیریت حجت الاسلام ابراهیم پور مدیر مرکز حجاب ریحانه النبی (س) برگزار گردید.

مسئول طرح ملی حجاب ریحانه النبی (س) از دیدار مسئولین و مربیان حجاب با حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی خبر داد و گفت: آیت الله العظمی مکارم شیرازی ضمن تشکر از مدیران مرکز حجاب ریحانه النبی (س) فرمود: آمار فشرده جالبی که ارائه کردید، نشان می دهد مرکز حجاب ریحانه النبی (س) بر مبنای برنامه مدون کار می کند و موفق هم بوده است. این فعالیتهای شما ذخیره یوم المعاد شما خواهد بود و آن روز می فهمید چه آثار و برکاتی نصیب شما شده است.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به جایگاه اجتماعی و بین المللی حجاب فرمود: حجاب سمبل اسلام، نظام و عامل اصلاح اخلاقی است. گرچه مسئله حجاب جزء فروع دین است ولی دشمنان همچون اصول دین به حجاب نگاه کرده و به مخالفت با حجاب می پردازند. بسیاری از مخالفین بر این باورند اگر حجاب را در ایران از بین ببریم، نظام جمهوری اسلامی را تضعیف کرده ایم. امروز حجاب یک مسئله سرنوشت ساز مهم است که جنبه اجتماعی و سیاسی هم پیدا نموده است.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی بر ضرورت مطالبه حجاب از دولت اشاره کرد و فرمود:

کار در موضوع حجاب باید فراگیر باشد، هم در مساجد و مدارس و رسانه ها و از هجوم دشمن نهراسید. دولت باید اسلامیت حکومت اسلامی را بیشتر رعایت نماید. مرکز حجاب ریحانه النبی (س) باید از دولت و مسئولین، موضوع حجاب را مطالبه نماید و ترویج حجاب را به آنان نیز توصیه کند.

حجت الاسلام عسکرآبادی مسئول طرح حجاب ریحانه النبی (س) در گزارش اختتامیه دومین دوره سراسری هم اندیشی و توانمند سازی مربیان حجاب ویژه مدارس ابتدایی چنین گفت:

جلسه اختتامیه همایش در هشتم شهریور ۹۴ ساعت ۱۲ ظهر با حضور مسئولین و مربیان حجاب با مدیریت حجت الاسلام ابراهیم پور شروع شد. وی ضمن تشکر از حضور دبیران اجرایی، مسئولین امور بانوان و مربیان حجاب در توصیه به ایشان گفت: ترویج فرهنگ حجاب نیازمند امداد الهی، استمداد از وجود مقدس حضرت فاطمه زهرا علیها السلام با هدیه دو رکعت نماز و قرائت حدیث شریف کساء است.

مسئول طرح حجاب ریحانه النبی (س) با اشاره به تقدیر از تلاشهای خالصانه مسئولین شعب افزود: از خدمات و تلاشهای بی شائبه و خالصانه سرکار خانم موسوی مسئول امور بانوان مرکز حجاب ریحانه النبی (س) شعبه ساری توسط حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی تقدیر گردید.

همچنین از سرکار خانم شهباز پور و سرکار خانم اکبری مسئولین امور بانوان ارومیه و اصفهان در جلسه اختتامیه همایش تقدیر گردید.

وی با اشاره به برگزاری مسابقه خاطره نویسی مربیان حجاب گفت: در اختتامیه از نفرات برتر مسابقه خاطره نویسی مربیان حجاب تجلیل شد و خاطره خانم رضایت مربی حجاب شعبه قم قرائت گردید. همچنین با قرائت دکلمه توسط یکی از مربیان حجاب شعبه مشهد مقدس، به ساحت مقدس حضرت فاطمه معصومه علیها السلام، حضرت امام رضا علیه السلام و حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف عرض ارادت شد.

در پایان اختتامیه همایش، حجت الاسلام عسکرآبادی مسئول طرح ملی حجاب ریحانه النبی (س) حجاب را مهمترین معروف در عرصه روابط اجتماعی دانست و افزود: مربیان حجاب سنگربانان حریم حجاب و امر به معروف عملی هستند. ترویج فرهنگ زیبای حجاب که کوبنده ترین شبیخون به تهاجم فرهنگی دشمن است، علاوه بر دو بال تعهد ایمانی و تخصص مدیریتی، نیازمند تلاش مضاعف و شبانه روزی دلسوزان و فعالان عرصه حجاب و عفاف است.

قابل ذکر است حجت الاسلام احمدی دبیر دومین دوره سراسری هم اندیشی و توانمند سازی مربیان حجاب، پیگیری برنامه های همایش را عهده دار شدند.

 

درباره عسگر آبادی

x

شاید بپسندید

هشتمین دوره تربیت مبلّغ حجاب، در آران و بیدگل برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مرکز حجاب ریحانه النبی، کارگاه آموزش حجاب ویژه مربیان و معلمین ...