خانه » اخبار » شروع بازرسی از مدارس طرح ملی مدارس ریحانه النبی(س) شعبه مشهدمقدس

شروع بازرسی از مدارس طرح ملی مدارس ریحانه النبی(س) شعبه مشهدمقدس

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و طرح های کاربردی حجاب ریحانه النبی (سلام الله علیها)؛مسئول امور بانوان موسسه ریحانه النبی(س) مشهد گفت: طرح بازرسی در سال تحصیلی۹۸-۹۷ با محوریت۱۴ شاخص کیفیت بخشی در مدارس مشهد در حال اجراست.
منصوره صدقی افزود: این طرح با هدف بررسی نقاط قوت و ضعف مدارس در امور مربوطه در مدارس دخترانه ابتدایی مشهد اجرایی شده است.
وی اظهار کرد: در قالب این طرح تیم کارشناسان مسئول امور بانوان ومسئول اجرایی مدارس ومسئول اتاق فکر مشهد حضور پیدا می کنند.
وی تصریح کرد: کارشناس طرح مدارس مشهد در فرمی که برای اجرای این طرح در مدارس طراحی شده است ۱۴شاخص کیفیت مورد بررسی قرار می گیرد که شامل چگونگی حضور مربیان درمدارس اعم از پوشش و یا ارتباط دانش آموزان وکادر اجرای ،برگزاری صبحگاه وجشن ها ونحوه همکاری مدارس با مربیان می باشد .
وی در تکمیل سخنانش با اشاره به اینکه در این فرم به چگونگی عملکرد مدارس در سطح ضعیف،متوسط، خوب ، بسیار خوب و عالی امتیاز داده می شود ،یاد آور شد: نصب تابلو آموزشی حجاب و برگزیدگان طرح، وبرنامه های مربوط به اساس برنامه سالانه حجاب در زمینه تخصصی عفاف گرایی شاخص می باشد.
وی شناسایی اولیا و معلمان علاقمند به طرح ، فعالیت فرهنگی با عنوان حجاب و عفاف ، شناسایی دانش آموزان و اولیای توانمند، تجهیزات آموزشی مناسب و بهسازی فضای مدرسه را از دیگر شاخص های ۱۴ گانه اجرای این طرح برشمرد..
صدقی خاطر نشان کرد:این طرح از آبان ماه ۹۷ درمشهد آغاز شده است و شروع آن از مدارس دخترانه طوبی رفعت و شهید گرجستانی ناحیه چهار مشهد به اجرا درآمده است.
مسئول اموربانوان تاکید کرد: اجرای این طرح تا پایان سال تحصیلی ۹۸-۹۷ در مدارس این اشهر ادامه دارد.
گفتنی است حدود ۶۴۳۰ دانش آموز درطرح ملی ودارس با محوریت عفاف وحجاب مدارس مشهد بهره مند هستند ..

درباره admin

x

شاید بپسندید

بازید معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان از مرکز حجاب ریحانه النبی (س)

معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان با حضور در شهر مقدس قم، از مراکز حوزوی و تبلیغی بازدید به عمل آورده و با مسئولان مرکز حجاب ریحانه النبی (س) دیدار و از نزدیک، در‌ جریان فعالیت‌ها و طرح‌های این مجموعه فرهنگی قرار گرفت.