خانه » اخبار » بازدید از مدارس یاس نبی وامام حسین (ع)شعبه مشهد

بازدید از مدارس یاس نبی وامام حسین (ع)شعبه مشهد

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و طرح های کاربردی حجاب ریحانه النبی (سلام الله علیها)؛در طی بازدید از مدارس امام حسین (ع)ویاس نبی ، مسئول امور بانوان گفت :همکاری مدارس ومربیان در روند تاثیر گذاری محتواها دردانش آموز بسیار مهم دانست .
وی بااشاره به روند اجرای مدارس که با رویکرد مذهبی فعالیت دارند این روش را بسیار موثردانسته وبازخورد برنامه های فرهنگی اجرایی این مدارس را درراستای طرح ریحانه النبی دانست وابراز رضایت نمود .
مسئول امور بانوان اظهار داشت : طرح ریحانه النبی به منظور تقویت ریشه های عفاف و حجاب در مدارس و پیشگیری از آسیب های اجتماعی اجرا می شود .

صدقی بااشاره به ارزیابی اجرای کارمربیان اظهار داشت :مربیان توانمند ریحانه توانسته اند معارف واعتقادات را به صورت نهادینه در دانش آموزان اجرای طرح نهادینه کرده وی افزود : در اجرای این طرح که پس از برگزاری جلسات متعدد و انجام کارشناسی توسط افراد مجرب و مسلط به امور دینی صورت پذیرفته دانش آموزلن حافظ حجاب بعنوان پرچمدار عفاف و حجاب معرفی می شوند.

وی ادامه داد : این دانش آموزان که از این پس حافظ و مروج فرهنگ عفاف و حجاب مدرسه خود می باشد بر خلاف سیاست های موجود و مرسوم آموزش و پرورش ، نماد علمی نیست بلکه تنها شاخصه برای این دانش آموزان است که چهره محبوب مدرسه بوده و مورد علاقه و احترام دانش آموزان می باشند.
صدقی افزود : مربیان عفاف وحجاب که پرچم دار عفاف و حجاب در کارگاهها و کلاسهای آموزشی برگزار شده شرکت نموده و ضمن دریافت آموزش های لازم ، با شناسایی گروهها و افراد مختلف در مدرسه و برگزاری جلسات انفرادی و گروهی برای آنان ، تکنیک های آموزشی فرا گرفته خود را به آنان منتقل می کند .
وی اظهار امیدواری کرد با اجرای این طرح شاهد رشد و توسعه فریضه امر به معروف و نهی از منکر بوده ، و فرهنگ حجاب و عفاف بیش از پیش در جامعه دانش آموزی گسترش یابد.
ایشان در خاتمه از همکاری این مدارس با مربیان وطرح ریحانه تقدیر وتشکر نمودند.

درباره admin

x

شاید بپسندید

بازید معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان از مرکز حجاب ریحانه النبی (س)

معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان با حضور در شهر مقدس قم، از مراکز حوزوی و تبلیغی بازدید به عمل آورده و با مسئولان مرکز حجاب ریحانه النبی (س) دیدار و از نزدیک، در‌ جریان فعالیت‌ها و طرح‌های این مجموعه فرهنگی قرار گرفت.