خانه » شعب » آذربایجان غربی - ارومیه » جشن حافظان حجاب طرح ملی ریحانه النبی در ارومیه
جشن حافظان حجاب طرح ملی ریحانه النبی در ارومیه

جشن حافظان حجاب طرح ملی ریحانه النبی در ارومیه

جشن حافظان حجاب با حضور ۲۰۰ دانش آموز دختر ششم ابتدایی که به مدت ۴ سال و بصورت مستمر در طرحهای موسسه ریحانه النبی(س) حضور داشته اند، عصر امروز در محل محل سالن اجتماعات کانون جوانان بسیج ارومیه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پانا از ارومیه، جشن حافظان حجاب با حضور ۲۰۰ دانش آموز دختر ششم ابتدایی که به مدت ۴ سال و بصورت مستمر در طرحهای موسسه ریحانه النبی(س) حضور داشته اند، عصر امروز در محل محل سالن اجتماعات کانون جوانان بسیج ارومیه برگزار شد.

معاون حوزوی، پارلمانی و دولتی مرکز حجاب ریحانه النبی کشور در این مراسم با بیان اینکه شیوه های تربیتی خانواده های به اصطلاح امروزی مثمر ثمر نیست؛ اظهار داشت: یادگیری شیوه های صحیح تربیت فرزندان در نهایت منجر به تحویل فرزندان سالم به جامعه می شود چرا که به فرموده مقام معظم رهبری کشور ما، کشور ارزشهای دینی و قرآنی پویا است.
۱۱
حجت السلام میریحیی میرفتحی زاده با بیان اینکه روابط حاکم در میان والدین و فرزندان سه دسته می باشد؛ افزود: دسته ای از روابط به طور سهل گیرانه بوده و پدران و مادران نسبت به مسائل آموزشی و تربیت فرزندان خود بی توجه هستند که در نتیجه آن فرزندان نیز نسبت به قانون بی توجه و نسبت به آداب و رسوم اجتماعی ناآشنا هستند؛ جالب اینجاست که به تعداد فرزندان در این خانواده ها روشها و شیوه های تربیتی وجود دارد و فرزندان این خانواده ها بصورت پرخاشگر، قهرآمیز و لجب باز پرورش می یابند.

وی ادامه داد: از سویی دیگر در خانواده هایی سختگیر، فرزندان بی منطق پرورش می یابند چرا که در درون خانواده حق اظهار نظر نداشته اند و این فرزندان در واجهه با اجتماع نیز اعتماد به نفس کافی ندارند.

معاون حوزوی، پارلمانی و دولتی مرکز حجاب ریحانه النبی کشور گفت: در خانواده های مقتدر وضعیت به گونه ای دیگر است؛ پدران و مادران به گونه ای عمل می کنند که فرزندان قدرتمند و با منطق پرورش می یابند؛ توفیق این فرزندان به دلیل است که امکان ابراز وجود و اظهار نظر آنها زیر نظر والدین وجود دارد.

خانواده های سخت گیر و سهل گیر هردو مردود هستند

حجت السلام میرفتحی زاده با اشار به اینکه قرآن کریم نیز بر پرورش قانون مند فرزندان تاکید دارد؛ تصریح کرد: خانواده های سخت گیر و سهل گیر هردو مردود هستند اما خانواده های مقتدر، خانواده ای سالم و موفق از دیدگاه دین می باشند.

گفتنی است در ادامه، مراسم نمادین “چادر گزاری” برای تعدادی از دانش آموزان حاضر اجرا شد.
۲۲۲
در پایان این مراسم نیز از مربیان فعال در موسسه ریحانه النبی و دانش آموزان حاضر در طرح های این موسسه با اهدا شاخه های گل و تقدیر نامه تجلیل به عمل آمد.

وی با بیان اینکه جنگ فرهنگی امروز بسیار خطرناک تر از جنگ مسلحانه است از والدین، مسئولان و رسانه درخواست کرد تا نسبت به این ناتوی فرهنگی حساس بوده و در جهت آگاه سازی عموم افرار جامعه گام های موثری بردارند.

معاون حوزوی، پارلمانی و دولتی مرکز حجاب ریحانه النبی کشور اذعان داشت: دشمن در صدد نابودی حجاب و ارزشهای دینی و قرآنی در جوامع اسلامی است اما به یاری خداوند موفق نخواهد شد چراکه ما وصل به ولایت هستیم و فرمانده ما عزیز زهراست.

حجت السلام میرفتحی زاده در پایان با انتقاد از تنگ نظری برخی مسئولان استان نسبت به کمکهای مادی و معنوی به این موسسه، گفت: در قاموس ریحانه النبی ایستایی و عقب گرد وجود ندارد چراکه اما زمان سربازانش را تنها نمی گذارد.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.