خانه » شعب » آذربایجان غربی - ارومیه » حماسه ای دیگر از مرکز حجاب ریحانه النبی علیها السلام
حماسه ای دیگر از مرکز حجاب ریحانه النبی علیها السلام

حماسه ای دیگر از مرکز حجاب ریحانه النبی علیها السلام

۱۳۶۶۷۸۰۰۵۵

راهپیمایی حافظان حجاب روز گذشته هم زمان با شش شهر دیگر با حضور دانش آموزان مقطع ابتدایی ناحیه ۴ مشهد برگزار شد.

این راهپیمایی که از چهار راه بهار تا مسجد امام سجاد(ع) برگزار شد، دانش آموزان سوم، چهارم، پنجم و ششم ۸ مدرسه ابتدایی ناحیه ۴ آموزش و پرورش ، با در دست داشتن پرچم و پلاکاردهایی با مضمون عفاف و حجاب حضور داشتند و شعارهایی درباره حجاب سر دادند.

این راهپیمایی با قرائت قطعنامه به پایان رسید و دانش آموزان با تکبیر خود، بندهای قطعنامه را تأیید کردند.

در بخشی از این قطعنامه آمده است: ما دختران حافظ حجاب با گرامی داشت خون شهیدان انقلاب اسلامی از مسئولان آموزش و پرورش می خواهیم در تحول بنیادین آموزش و پرورش، به حجاب اسلامی توجه بیشتری داشته باشند تا بیانات رهبر معظم انقلاب در مقوله فرهنگ حجاب به درس عملی حجاب تبدیل شود تا شاهد زیبایی معنوی مدارس دخترانه باشیم.

در یکی دیگر از بندهای این قطعنامه آمده است: از مسئولان اقتصادی کشور می خواهیم با تدبیر و تصمیم جدی، زمینه دسترسی آسان به پوشاک اسلامی را فراهم کنند تا دختران و زنان ایران اسلامی بتوانند در زیباسازی معنوی چهره جامعه اسلامی بدون دغدغه اقتصادی، نقش بیشتری داشته باشند.

دبیر اجرایی مرکز حجاب ریحانه النبی مشهد در حاشیه برگزاری این راهپیمایی با اشاره به چهارمین سال متوالی برگزاری این راهپیمایی گفت: این راهپیمایی با هدف ترویج حجاب اسلامی برگزار شده است و بازتاب خبری داخلی و خارجی آن اهمیت خاصی دارد.

حجت الاسلام مشهدی با بیان این که طرح ملی حجاب برای مقاطع ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان و دانشگاه ها برنامه های متعددی دارد، افزود: حمایت ضعیف مسئولان باعث شده است نتوانیم آن چنان که باید و شاید در این زمینه فعالیت کنیم.

وی ادامه داد: در شهر مشهد نیز به دلیل حمایت کمرنگ مسئولان فقط توانسته ایم در ۸ مدرسه ابتدایی ناحیه ۴ مشهد طرح ریحانهالنبی را اجرایی کنیم و از دو هزار و ۷۰۰ دانش آموز، بالغ بر یک هزار و ۲۰۰ دانش آموز از حجاب اسلامی بهره مند شوند.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.