خانه » شعب » خراسان رضوی - مشهد » چهارمین راهپیمایی بزرگ حجاب در مشهد برگزار می شود
چهارمین راهپیمایی بزرگ حجاب در مشهد

چهارمین راهپیمایی بزرگ حجاب در مشهد برگزار می شود

۱۳۶۵۸۳۹۹۳۱

در آستانه سالروز شهادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا(س) به عنوان اسوه حجاب و عفاف، چهارمین راهپیمایی بزرگ حجاب در مشهد برگزار می شود.

حجت الاسلام حسین مشهدی، دبیر اجرایی طرح حجاب ریحانه النبی در مشهد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد با اعلام این خبر گفت: این راهپیمایی در مشهد همزمان با پنج شهر دیگر تحت پوشش این طرح در کشور دوشنبه ۲۶ فروردین ماه برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به دعوت از امام جمعه، ریاست دادگستری خراسان رضوی، استانداری، اعضای شورای شهر و سایر مسؤولان جهت حضور در این برنامه باشکوه، ابراز داشت: راهپیمایی بزرگ حجاب در مشهد، با حضور بیش از دوهزار و هفتصد نفر از دانش آموزان دختر ناحیه چهار آموزش و پرورش برگزار می شود.

دبیر اجرایی طرح حجاب ریحانه النبی در مشهد خاطرنشان کرد: تا سال گذشته، ۱۴ مدرسه در این ناحیه تحت پوشش طرح حجاب ریحانه النبی قرار داشتند که به دلیل عدم همکاری مسؤولان مربوطه در تأمین اعتبار لازم، امسال تعداد این مدارس، به هشت مدرسه کاهش یافته است.

حجت الاسلام مشهدی تصریح کرد: با توجه به وضعیت نگران کننده بدحجابی در کشور و خصوصا شهر مقدس مشهد، انتظار می رود مسؤولان به عنوان یکی از مهمترین دغدغه های فرهنگی، همکاری بیشتری با این مرکز جهت مقابله با این شرایط داشته باشند.

وی همچنین از تغییر مکان دفتر این مرکز در مشهد به سناباد۳۵، نبش خیابان یکم، خبر داد و یادآور شد: راهپیمایی بزرگ حجاب ساعت ۹:۳۰ دقیقه صبح ۲۶ فروردین در محل چهارراه بهار واقع در بلوار سجاد مشهد آغاز خواهد شد.

گفتنی است در “طرح حجاب مدارس” مرکز ریحانه النبی که با تصویب وزارت کشور از سال ۱۳۸۴ در قم و سپس سایر شهرها تأسیس شده است، کتاب مروارید بهشتی به عنوان کتاب درسی همراه با برنامه های شاد و متنوع جانبی از سوی مربیان این موسسه که غالبا از طلاب حوزه علمیه هستند تدریس می شود. همچنین دانش آموزان به صورت اختیاری به دو گروه حافظان حجاب (دانش آموزانی که از چادر استفاده می کنند) و حامیان حجاب (افرادی که به دلایلی امکان پوشش چادر ندارند اما حجاب کامل را رعایت می کنند) تقسیم می شوند.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

تشکیل جلسه مرکز حجاب ریحانه النبی شعبه ارومیه با اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر

تشکیل جلسه مرکز حجاب ریحانه النبی شعبه ارومیه با اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر

به گزارش روابط عمومی مرکز حجاب ریحانه النبی (س) ، مسئولین و مربیان مرکز حجاب ...