خانه » شعب » شروع به کار طرح حجاب ریحانه النبی در مدارس قم
طرح حجاب ریحانه النبی در مدارس قم

شروع به کار طرح حجاب ریحانه النبی در مدارس قم

۱۳۸۶۶۶۴۶۶۴

افتتاحیه طرح ملی مدارس امروز در شهرک پردیسان قم با حضور جمعی از مسئولین برگزار شد.

میرفتحی زاده مسئول طرح ملی مدارس مرکز حجاب ریحانه النبی گفت: در راستای نهادینه سازی حجاب و همچنین گسترش فرهنگ حجاب در کشور، طرح ملی ریحانه النبی(ویژه مدارس) امروز صبح با حضور امام جمعه شهر پردیسان قم و جمعی از مسئولان حوزوی و آموزش و پرورش استان در مدرسه دخترانه کرامت ۲ رسما شروع به کار کرد.

این طرح توسط مرکز حجاب ریحانه النبی و بدون هیچ پشتوانه مالی و به صورت پایلوت در ۱۰ مدرسه ناحیه ۴ آموزش و پرورش قم اجرا خواهد شد و در این طرح بیش از ۲۰۰۰ دانش آموز توسط ۱۸ مربی آموزش دیده تحت پوشش برنامه های این طرح قرار خواهند گرفت.
۱۳۸۶۶۶۶۳۴۵
ایشان در توضیح این طرح افزود: از ویژگی های مهم این طرح می توان از اختیاری بودن انتخاب چادر و مربی محور بودن این طرح نام برد. مربی در این طرح مفاهیم حجاب را بر اساس کتاب تدوین شده و در قالب مسابقه، بازی و ورزش و … به صورت چهره به چهره به دانش آموزان منتقل می نماید و آنان را با آسیب های فردی و اجتماعی بدحجابی و بی حجابی آشنا می‌نماید.

حجت الاسلام حبیب الله غفوری امام جمعه شهر پردیسان در این مراسم ضمن ایراد سخنانی اظهار داشت: خدا را شکر که ما در کشوری زندگی می‌کنیم که مردم آن اهل تدین و قرآنند و پیرو امیرالمؤمنین و اهل بیت(ع) هستند و افتخار می کنیم به دانش آموزانی که با تلاش خود پیشرفت را برای ما به ارمغان می‌آوردند.

ایشان ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه ریحانه النبی اظهار داشت: این طرح بسیار خوب و کارامد است و کار بسیار ارزشمندی است و من از همه مدیران و مربیان مدارس جهت این امر تقدیر و تشکر می نمایم و امیدوارم در این هدف مقدس موفق و پیروز باشید

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.