خانه » شعب » اجرای طرح ملی حجاب ریحانه النبی(س) در مدارس قم آغاز شد
اجرای طرح ملی حجاب ریحانه النبی(س) در مدارس قم

اجرای طرح ملی حجاب ریحانه النبی(س) در مدارس قم آغاز شد

مراسم افتتاحییه طرح ملی حجاب ریحانه النبی(س) در مدارس دخترانه شهرک پردیسان قم، با حضور معاون تهذیب حوزه های علمیه و فضلای حوزه، در دبستان دخترانه کرامت برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری حوزه حجت الاسلام والمسلمین غفوری، امام جمعه پردیسان، امروز در این مراسم، به تبیین نقش آموزش در آشنا کردن نسل نو با مقوله حجاب پرداخت و گفت: خدارا شاکریم در کشوری زندگی می کنیم که مردمی متدین و دوستدار اهل بیت(ع) دارد و فرزندان این سرزمین علاقه دارند در کنار تحصیل علم، با معارف اسلامی و الهی نیز آشنا شوند.

وی افزود: اقتدار علمی امروز کشور که توانسته دشمنان اسلام و انقلاب را به زانو در آورد، به برکات انقلاب اسلامی و فداکاری های شهدا و به همت جوانان مومن، متعهد و آشنای با فرهنگ اهل بیت(ع) به دست آمده است.

حجت الاسلام والمسلمین غفوری، اجرای طرح ملی حجاب ریحانه النبی(س) را بسیار مفید و تاثیر گذار دانسته و تاکید کرد: بحث حجاب دختران و زنان یک مسئله آموزشی است که باید از سنین کودکی به فرزندان آموزش داده شود و اجرای این طرح بزرگ ملی می تواند نقش بسیار مهمی در آشنا کردن نوجوانان و جوانان با فرهنگ حجاب داشته باشد.

وی با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری درباره آموزش حجاب به کودکان، گفت: اجرای این طرح برطرف کننده دغدغه مقام معظم رهبری در باب ضرورت آشنا کردن نسل نوجوان با مقوله حجاب است که باید با دقت و ظرافت خاص انجام شود چرا که این کودکان سرمایه های اصلی انقلاب اسلامی هستند.

امام جمعه پردیسان در پایان گفت: امیدواریم اجرای این طرح بتواند نسل نوجوان و جوان کشور را با فرهنگ حجاب که یکی از واجبات بزرگ الهی است و در آیات قرآن هم به آن اشاره شده، بیش از پیش آشناکند.

اجرای طرح در ۱۰ مدرسه

حجت الاسلام محمد باقی، معاون فرهنگی مرکز ریحانه النبی(س) نیز در حاشیه این مراسم با اشاره به این که این طرح با هدف آموزش حجاب، برای نخستین بار در قم، به صورت همزمان در۱۰ مدرسه دخترانه پردیسان اجرا می شود، گفت: بررسی ها نشان می دهد که ریشه بسیاری از بدحجابی ها در جامعه، ناشی از عدم آشنایی با فرهنگ حجاب است، لذا در این طرح سعی شده که دختران پایه های تحصیلی چهارم، پنجم و ششم ابتدایی آموزش های را فرا بگیرند.

وی با اشاره به این که طرح ملی حجاب به همت جمعی از طلاب حوزه علمیه قم به منظور گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه آغاز شده است، ادامه داد: در این طرح سعی شده که مسائل مربوط به حجاب، در سنین کودکی به دختران آموزش داده شود؛ چرا که همان گونه که در آموزه های دینی وارد شده آموزش در سنین کودکی بسیار تاثیر گذار تر و بهتر است، لذا برای شروع کار به سراغ آموزش حجاب در مدارس دخترانه ابتدایی رفته ایم.

معاون فرهنگی مرکز ریحانه النبی(س) یادآور شد: در قالب این طرح هفته ای یک جلسه مربی حجاب در کلاس ها حاضر می شودو با توزیع کتاب و اجرای مسابقه و تقدیم جوایز به نفرات برگزیده سعی در آشنا کردن بچه ها با حجاب و احکام محرم و نامحرم دارد.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.