خانه » شعب » آغاز طرح حجاب ریحانهالنبی در ۱۰ مدرسه قم
طرح حجاب ریحانه النبی در ۱۰ مدرسه قم

آغاز طرح حجاب ریحانهالنبی در ۱۰ مدرسه قم

معاون فرهنگی مرکز تحقیقات و طرح‌های کاربردی حجاب ریحانهالنبی از آغاز طرح حجاب ریحانهالنبی در ۱۰ مدرسه ابتدایی قم خبر داد.

حجت‌الاسلام محمد باقی امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در قم با اشاره به طرح ملی حجاب ریحانهالنبی ویژه مدارس اظهار کرد: این طرح ویژه دانش‌آموزان پایه سوم، چهارم، پنجم و ششم ابتدایی بوده و در این طرح فردی به عنوان مربی حجاب در مدرسه حضور دارد.

وی خاطرنشان کرد: کتاب‌های مروارید بهشتی برای پایه‌های سوم تا ششم تدوین شده که در این طرح تدریس می‌شود و به نوعی شامل آموزش حجاب به زبان کودکانه است.

معاون فرهنگی مرکز تحقیقات و طرح‌های کاربردی حجاب ریحانهالنبی از اجرای طرح ملی حجاب ریحانهالنبی از امروز در ۱۰ مدرسه خبر داد و افزود: این مدارس در منطقه پردیسان واقع شده‌اند و با حضور مربی در این مدارس آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان چهار پایه ارائه می‌شود.

وی یادآور شد: آشنا کردن و آموزش حجاب به زبان کودکانه در طرح ملی حجاب در نظر گرفته شده زیرا یکی از علت‌های بد‌حجابی و عدم تمایل نسبت به حجاب، آگاه نبودن جامعه نسبت به این مسئله مهم است.

باقی عنوان داشت:‌ بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، کارشناسان تاکید دارند که آموزش‌های لازم در زمینه حجاب باید از دوران کودکی صورت گیرد و در این طرح به چرایی حجاب پاسخ داده می‌شود.

وی یادآور شد: طرح حجاب ریحانهالنبی در شهرهای اصفهان، ‌ساری،‌ کاشان، شاهین‌شهر، ارومیه، ‌تهران و… اجرا شده و امسال ۲۵ هزار نفر در کشور زیرپوشش این طرح قرار گرفتند.

معاون فرهنگی مرکز تحقیقات و طرح‌های کاربردی حجاب ریحانهالنبی با اشاره به طرح خوش‌حجابی به عنوان برنامه دیگر مرکز حجاب ریحانهالنبی گفت: این طرح گروه سنی هفت تا ۱۴ سال را زیر پوشش قرار می‌دهد.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.