خانه » شعب » آذربایجان غربی - ارومیه » ۱۸هزار دانش آموز دختر امسال از برنامه های طرح ریحانه النبی بهره مند می شوند
۱۸هزار دانش آموز دختر امسال از برنامه های طرح ریحانه النبی بهره مند می شوند

۱۸هزار دانش آموز دختر امسال از برنامه های طرح ریحانه النبی بهره مند می شوند

۱۳۵۲۶۳۶۶۷۱

حجت الاسلام محمدمهدی ابراهیم پور روز یکشنبه در حاشیه آیین آغاز به کار اجرای این طرح در دبستان حضرت رقیه (س) ارومیه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد دانش آموز در ۹۰ دبستان کشور و زیر نظر مربیان حجاب، با مزیت های حجاب با زبانی ساده و روان آشنا شده و به مروجان خوش حجابی در کشور تبدیل می شوند.

وی تدریس کتاب مروارید بهشتی توسط مربیان به کودکان دبستانی را از برنامه های این طرح در سال جاری ذکر کرد و ادامه داد: علاوه بر آن، مسابقات فرهنگی، ورزشی و هنری نیز در قالب طرح ریحانه النبی در بین دانش آموزان مدارس منتخب به اجرا درمی آید.

وی مهمترین شاخصه اجرای این طرح را تبلیغ چهره به چهره دانش آموزان عنوان کرد و گفت: مربیانی از حوزه های علمیه خواهران هر شهرستان برای این امر در نظر گرفته شده که می تواند در تاثیرگذاری بیشتر برای دانش آموزان مثمرثمر باشد.

مسئول طرح ریحانه النبی در کشور از برگزاری جشن حافظان حجاب در پایان سال و با حضور دانش آموزان خبر داد و گفت: در این جشن، دانش آموزان حافظ حجاب پایه ششم ابتدایی با حضور خانواده هایشان مورد تجلیل قرار می گیرند.

حجت الاسلام ابراهیم پور افزود: دانش آموزان حاضر در این طرح، راهپیمایی سراسری حجاب در مدارس تحت پوشش را برگزار می کنند.

وی، اجرای طرح های نسیم عفاف و خوش حجابی را از دیگر برنامه های مرکز حجاب ریحانه النبی در کشور ذکر کرد و گفت: در این طرح ها نوجوانان و جوانان در سطح استانهای آذربایجان غربی، قم، مازندران، خراسان رضوی و اصفهان با مفاهیم حجاب بیشتر آشنا می شوند.

وی طرح خوش حجابی را ویژه سنین هفت تا ۱۴ سال و طرح نسیم عفاف را ویژه سنین ۱۵ تا ۲۰ سال عنوان کرد و گفت: این برنامه ریزی ها نیز برای توسعه فرهنگ عفاف در این سنین طراحی شده و اجرا می شود.

مسئول طرح ریحانه النبی کشور با اشاره به اینکه مشکل اعتباری، مهمترین مشکل پیش روی اجرای این طرح ها در کشور هستند، اظهار کرد: امیدواریم با افزایش اعتبارات استانی اختصاص یافته به این طرح، شاهد رشد برنامه ریزی ها در استانهای ۳۱ گانه کشور و در مدارس بیشتر باشیم.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.