خانه » شعب » آذربایجان غربی - ارومیه » ریحانه النبی، موفق ترین طرح فرهنگی حجاب در سطح جامعه
ریحانه النبی، موفق ترین طرح فرهنگی حجاب در سطح جامعه

ریحانه النبی، موفق ترین طرح فرهنگی حجاب در سطح جامعه

۱۳۵۲۶۳۶۷۳۳

خبرگزاری پانا: مدیر مرکز تحقیقات و طرح‌های کاربردی حجاب ریحانه النبی(س) کشور گفت: طی تحقیقات انجام شده، طرح ریحانه النبی موفق ترین کار فرهنگی حجاب در سطح جامعه است.

حجت الاسلام محمد مهدی ابراهیم پور امروز در حاشیه مراسم افتتاحیه طرح ریحانه النبی(س) که در دبستان دولتی رقیه(س) ارومیه برگزار شد، در گفتگو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا اظهار داشت: امسال طرح ریحانه النبی در ۹ مدرسه ارومیه برگزار خواهد شد و این طرح همزمان در ۹ شهر کشور برگزار می شود.

وی ادامه داد: امسال ۸۸ مدرسه را در طرح ریحانه النبی شرکت داده ایم که این تعداد فعلا مختص مدارس ابتدایی است.

حجت الاسلام ابراهیم پور افزود: طرح ریحانه النبی در سال ۸۴ برای اولین بار کار خود را از شهر تهران آغاز کرد و با اجرای خوب این طرح توانستیم آن را به شهر های مختلف من جمله ارومیه گسترش دهیم.

وی با اعلام اینکه طرح ریحانه النبی در سال ۸۷ در ارومیه کلید خورد، تصریح کرد: سال جاری ۱۸ هزار دانش آموز در کشور تحت پوشش این طرح قرار گرفته اند که شهر ارومیه با ۴ هزار دانش آموز بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است.

مدیر مرکز تحقیقات و طرح‌های کاربردی حجاب ریحانه النبی(س) کشور خاطر نشان کرد: تدریس اولین کتاب های طرح حجاب ریحانه النبی(س) جزو برنامه های ما خواهد بود و در پایان سال جشن حافظان حجاب ویژه دانش آموزان دختر پایه ششم ابتدایی خواهیم داشت.

وی در خصوص ارزیابی و بازدهی این طرح اضافه کرد: کارهای تحقیقاتی و ارزیابی که توسط کارشناسان و نمایندگان مجلس در سال های گذشته صورت گرفته است؛ نشان می دهد که این طرح موفق ترین کار فرهنگی در سطح جامعه است و طی جلسه ای که با حضور چند تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و وزیر آموزش و پرورش داشتیم؛ وزیر آموزش و پرورش متعهد شد تا در جهت گسترش این طرح اقدامات و دستورات لازم را صادر نماید.

گفتنی است سال گذشته تعداد ۱۶ مدرسه در شهر ارومیه تحت پوشش طرح‌های کاربردی حجاب ریحانه النبی(س) بود که در سال تحصیلی جدید به دلیل برخی مشکلات به ۹ مدرسه تقلیل یافته است.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.