خانه » شعب » آذربایجان غربی - ارومیه » کارشکنی مسئولان شهرارومیه با فعالان عرصه حجاب ادامه دارد
کارشکنی مسئولان شهرارومیه با فعالان عرصه حجاب ادامه دارد
کارشکنی مسئولان شهرارومیه با فعالان عرصه حجاب ادامه دارد

کارشکنی مسئولان شهرارومیه با فعالان عرصه حجاب ادامه دارد

۱۳۴۱۹۹۸۷۳۳

دبیر اجرایی مرکز ریحانه النبی ارومیه گفت: ما با استفاده ازظرفیتهای خود در راستای ترویج فرهنگ حجاب در شهر فعالیت دارم ولی متاسفانه کارشکنی مسئولان شهر با فعالان عرصه حجاب با عدم حمایت از انان استمرار دارد.

میریحیی میر فتحی زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز افزود: موسسه ریحانه النبی مسئولیت برنامه ریزی فرهنگی و نرم افزاری این امرمهم را بر عهده دارد و نیازمند تامین اعتبار از سوی مسئولانیم ولی هیچ حرکتی از سوی انان در شهر مشاهده نمی شود.

وی گفت: ازبودجه برآورد شده ما برای دوسال هنوزحتی یک چهارم نیز محقق نشده است و دوندگی ما بر سر این امر همچنان ادامه دارد.

میر فتحی زاده گفت: متقاعد کردن مسئولان شهر به عنوان افراد متولی و تحصیل کرده و در راس امور انچنان مشکل است که نیازمند کلی زمان و دوندگی در این زمینه است.

وی اظهار کرد: علت عدم همکاری مسئولان با ما در این زمینه هنوز مشخص نیست در حالیکه ما به نفع خانواده ها و فرهنگ و جاری سازی فرهنگ اسلامی و فعالیت می کنیم.

فتحی زاده گفت:افزون بر ۱۰ هزار نفر از دختران مدارس ارومیه محجب به حجاب برتر هستند که ۶۷درصد دانش آموزان مدارس تحت پوشش را تشکیل می دهند.

وی اظهار کرد:.هم اکنون طرح حجاب ریحانه النبی در ۱۶ مدرسه ارومیه اجرا می شود که سالانه چهار هزار نفر دراین طرح مشارکت میکنند.

وی گفت: به مناسبت هفته حجاب و عفاف در کشور مرکز حجاب ریحانه النبی در این هفته برنامه های آموزشی برای دختران مقاطع مدارس راهنمایی و دبیرستان را برگزار می کند.

دبیر اجرایی مرکز تحقیقات و طرح های کاربردی حجاب ریحانه النبی (س) ارومیه اظهار کرد: برگزاری دوره های آموزشی خوش حجابی و نسیم عفاف ویژه مدارس راهنمایی و دبیرستان، برگزاری اردوهای آموزشی و مشاوره ای در ۲۶ و ۲۷ تیر ماه در ارومیه با حضور اساتید حوزه های علمیه قم و ارومیه از برنامه های این هفته است.

میرفتحی زاده افزود: اجرای برنامه های علمی، مشاوره ای، مشاوره خانواده، برنامه های تفریحی و مسابقات علمی و فرهنگی از دیگر برنامه های این مرکز در هفته حجاب و عفاف است.

دبیر اجرایی مرکز تحقیقات و طرح های کاربردی حجاب ریحانه النبی (س) ارومیه با اشاره به اجرای برنامه زنده میزگرد حجاب گفت: این برنامه به مناسبت گرامیداشت هفته حجاب با حضور مدیر حجاب و عفاف ریحانه النبی سراسر کشور در ارومیه برگزار می شود.

وی با تاکید بر جایگاه حجاب و عفاف در جامعه افزود: پوشش و عفاف به عنوان یک امر فطری برای حیات اجتماعی انسان ضرورت دارد و در ادیان و مذاهب الهی دارای جایگاه خاصی است.

وی با اشاره به جایگاه حجاب در جامعه ونقش ان در زندگی افراد افزود: زن مسلمان به وسیله حجاب، جایگاه و شخصیت خود را حفظ می کند هر چند رعایت حجاب تنها به پوشش و لباس محدود نمی شود، اما یکی از ملزومات احترام به زن در جامعه اسلامی است .

دبیر اجرایی مرکز تحقیقات و طرح های کاربردی حجاب ریحانه النبی (س) ارومیه با بیان اینکه حجاب سرمایه مهمی برای بانوان به شمار می رود گفت: حجاب، یک مسئله فرهنگی و اجتماعی بوده و باید با نگاه فرهنگی و تربیتی در ارتباط با حجاب، موجب ترویج حجاب در جامعه شد

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.