خانه » شعب » آذربایجان غربی - ارومیه » اجرای برنامه‌های آموزشی در مرکز ریحانه‌النبی
اجرای برنامه‌های آموزشی در مرکز ریحانه‌النبی
اجرای برنامه‌های آموزشی در مرکز ریحانه‌النبی

اجرای برنامه‌های آموزشی در مرکز ریحانه‌النبی

۱۳۴۱۹۰۸۳۸۸

دبیر اجرایی مرکز تحقیقات و طرح های کاربردی حجاب ریحانه النبی (س) ارومیه گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته حجاب برنامه های آموزشی ویژه حجاب برای دختران اجرا میشود.

حجت الاسلام میریحیی میرفتحی زاده اظهار داشت: به مناسبت گرامیداشت این ایام مرکز حجاب ریحانه النبی در هفته جاری برنامه های آموزشی برای دختران مقاطع مدارس راهنمایی و دبیرستان برگزار می کند.

دبیر اجرایی مرکز تحقیقات و طرح های کاربردی حجاب ریحانه النبی (س) ارومیه افزود: برگزاری دوره های آموزشی خوش حجابی و نسیم عفاف ویژه مدارس راهنمایی و دبیرستان، برگزاری اردوهای آموزشی و مشاوره ای در ۲۶ و ۲۷ تیر ماه به مدت دو روز در ارومیه با حضور اساتید حوزه های علمیه قم و ارومیه برگزار می شود.

میرفتحی زاده تصریح کرد: همچنین اجرای برنامه های علمی، مشاوره ای، مشاوره خانواده، برنامه های تفریحی و مسابقات علمی و فرهنگی از دیگر برنامه های این مرکز در هفته حجاب و عفاف است.

دبیر اجرایی مرکز تحقیقات و طرح های کاربردی حجاب ریحانه النبی (س) ارومیه با اشاره به اجرای برنامه زنده میزگرد حجاب، گفت: این برنامه به مناسبت گرامیداشت هفته حجاب با حضور مدیر حجاب و عفاف ریحانه النبی سراسر کشور در ارومیه برگزار می شود.

این مسئول در ادامه با تاکید بر جایگاه حجاب و عفاف در جامعه ابراز داشت: پوشش و عفاف به عنوان یک امر فطری برای حیات اجتماعی انسان ضرورت دارد و در ادیان و مذاهب الهی دارای جایگاه خاصی است.

وی با اشاره به جایگاه حیا در میزان پای بندی حجاب در افراد جامعه، افزود: زن مسلمان به وسیله حجاب، جایگاه و شخصیت خود را حفظ می کند هر چند رعایت حجاب، تنها به پوشش و لباس محدود نمی شود، اما یکی از ملزومات احترام به زن، موضوع حیا است که اگر حیا از جانب زن رعایت شود در مواجهه با نامحرم، ارتباطات اجتماعی، موقعیت هایی که برای او در جامعه به وجود می آید می تواند جایگاه خود را حفظ کند.

میرفتحی زاده با اشاره به ضرورت حفظ حیا در جامعه، گفت: اگر جایگاه حیا از جانب زنان حفظ نشود نباید انتظار جامعه سالمی را داشت، زیرا تنها با حفظ حیا در جامعه حرمت و حریم ها رعایت می شود و حیا به عنوان رکن مهم در یک جامعه سالم تلقی می شود.

دبیر اجرایی مرکز تحقیقات و طرح های کاربردی حجاب ریحانه النبی (س) ارومیه با بیان اینکه حجاب سرمایه مهمی برای بانوان به شمار می رود، اذعان داشت: حجاب، یک مسئله فرهنگی و اجتماعی بوده و باید با نگاه فرهنگی و تربیتی در ارتباط با حجاب، موجب ترویج حجاب در جامعه شد.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.