خانه » شعب » اصفهان - اصفهان » راهپیمایی ۱۲۰۰ دانش آموز حافظ حجاب در اصفهان
راهپیمایی ۱۲۰۰ دانش آموز حافظ حجاب در اصفهان
رراهپیمایی ۱۲۰۰ دانش آموز حافظ حجاب در اصفهان

راهپیمایی ۱۲۰۰ دانش آموز حافظ حجاب در اصفهان

۱۳۴۷۰۴۷۲۲۲

خبرگزاری فارس: ۱۲۰۰ نفر از دانش آموزان دختر دبستانی حافظان حجاب در اصفهان در حمایت از طرح حجاب برتر راهپیمایی کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، پیش ازظهر امروز بیش از یک هزار و ۲۰۰ نفر از دانش آموزان دختر دبستانی ناحیه سه اصفهان، در حمایت از طرح حجاب برتر چادر هم زمان با شهرهای تهران، مشهد، ارومیه، قم، کاشان، ری و ساری راهپیمایی کردند.

این راهپیمایی هر ساله از سوی مرکز تحقیقات و طرح های کاربردی حجاب ریحانه النبی در راستای اجرای طرح حجاب مدارس برگزار می شود.

امروز حافظان طرح حجاب ریحانه النبی در حمایت از حجاب برتر چادر از مسیر خیابان آمادگاه تا هتل راهپیمایی و در طول مسیر شعارهایی سر دادند که این شعارها در حمایت از حجاب برتر بود.

شعارهایی همچون، «ما دختران عاشورایی، سپاهیان زهراییم، با حجاب زهرایی شکوه و فخر ایرانیم» «پیش به سوی حجاب، زیبایی بی پایان» «خواهرم خواهرم حجاب تو عزت است، پاداش این عزتت از بهشت بی منت است» سر دادند.

همچنین راهپیمایی کنندگان در نزدیک سی و سه پل اصفهان تجمع کرده و به قرائت بیانیه ای پرداختند در مقدمه این بیانیه آمده است: « ما حافظان حجاب طرح ریحانه النبی با الگوپذیری از بهترین الگوی زنان عالم حضرت زهرا (س) در حفظ حریم پاکی و حیا و رعایت حجاب، ضمن دعوت از همه زنان مسلمان عالم به ویژه زنان و دختران ایران اسلامی به رعایت حجاب و پوشش اسلامی و حفظ شأن و جایگاه خود در اجتماع، خواسته های خود را از مسئولان محترم جمهوری اسلامی و تمام آزادی خواهان جهان در چند بند اعلام می داریم.

در بخشی از این پیام آمده است: ما دختران حافظ حجاب به پاس تقدیر از خون شهیدان، بر حفظ حجاب خود پایداریم و از متولیان آموزش و پرورش درخواست داریم، توسعه آموزش های حجاب را دستور کار خود قرار دهند تا مدارس دخترانه بیش از پیش به زیبایی معنوی حجاب زیبنده شوند.

در قسمتی دیگر از این بیانیه آمده است: از مسئولان صدا و سیما تقاضا داریم در تمام برنامه های خود از قبیل فیلم ها، سریال ها و حتی میهمانان برنامه های مختلف شئونات اسلامی را رعایت کنند، و در جهت بالا بردن سطح آگاهی اجتماعی و شناساندن زیبایی های حجاب و نشان دادن پیامدهای بدحجابی توجه بیشتری داشته باشند.

در بخش دیگری از این بیانیه آورده شده است: در قسمتی از این بیانیه که حافظان حجاب با هم قرائت کردند آمده ما ضمن حمایت از جریان بیداری اسلامی از زنان و دختران محجبه این انقلاب ها به ویژه زنان و دختران بحرینی می خواهیم با الگوپذیری از زنان و دختران انقلاب ۵۷ ایران با حفظ حجاب در وسط میدان باقی بمانند تا سهم خود را در آزادسازی کشورشان به خوبی ایفا کرده و در ادامه ضمن تنفر شدید از دیکتاتورهای منطقه به ویژه آل خلیفه و آل سعود پلید، در برخورد با زنان و دختران محجبه و اخراج آنها از مدرسه و کشف حجاب ایشان به آنها می گوییم، این برخوردها نشانه پستی و ضعف شماست و مطمئن باشید این زنان و دختران محجبه در کنار مردان غیرتمندشان پیروزند و شما را به زباله دان تاریخ خواهند فرستاد.

در بخش پایانی این بیانیه تاکید شد: ما ضمن تنفر از غرب به خصوص دولت فرانسه و برخی کشورهای اروپایی در برخورد با زنان محجبه و اخراج دختران محجبه از مدارس به آنان می گوییم منتظر همبستگی زنان و دختران محجبه دنیا باشید و مطمئن باشید با جنگ نرم و رسانه های کثیفتان نمی توانند ما را به بی حجابی بکشانید و امروز آمده ایم تا قدرتمان را به نمایش بگذاریم و از پس همین حجاب با مشت پولادین بر سر شما بکوبیم.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.