خانه » شعب » طرح حجاب ریحانه النبی (علیها اسلام) ویژه مدارس در مناطق ۱ و ۲ ساری اجرا گردید.
افتتاحیه نمادین طرح حجاب ریحانه النبی (س) ویژه مدارس
افتتاحیه نمادین طرح حجاب ریحانه النبی (س) ویژه مدارس

طرح حجاب ریحانه النبی (علیها اسلام) ویژه مدارس در مناطق ۱ و ۲ ساری اجرا گردید.

۱۳۵۲۱۹۰۷۷۸

دبیر اجرایی مرکز حجاب ساری از اجرای طرح ویژه مدارس در ۱۲ مدرسه نواحی یک و دو ساری خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین باقرزاده دبیر اجرایی مرکز حجاب ریحانه النبی (علیها اسلام) ساری گفت : طرح حجاب ویژه مدارس این مرکز برای چهارمین سال متوالی در ۱۲ مدرسه مناطق ۱ و ۲ ساری در دو محور فرهنگی و آموزشی اجرا می شود.

وی اظهار داشت با اجرای این طرح در چهار پایه تحصیلی سوم، چهارم، پنجم و ششم ابتدایی از مدارس مجری طرح؛ تحت پوشش برنامه های آموزشی و فرهنگی این مرکز قرار می گیرند .
باقرزاده گفت : در اجرای این طرح از خواهران طلبه بعنوان مربیان حجاب بهره گرفته می شود و آنان علاوه بر حضور در کلاسهای آموزشی، پاسخگوی سوالات دانش آموزان در مباحث دینی بویژه حجاب می باشند و بعنوان الگوی کاملی از حجاب در کنار آنها خواهند بود .

وی با اشاره به برنامه های جانبی این طرح در مدارس اظهار داشت : اجرای انواع مسابقات ورزشی، علمی، فرهنگی و … با مضمون عفاف و حجاب، همچنین شرکت در راهپیمایی عفاف و حجاب از جمله برنامه هایی است که برای دانش آموزان اجرا خواهد شد .

ایشان خاطر نشان کرد : در راستای اجرای طرح حجاب ریحانه النبی (علیها اسلام) به آموزش خانواده ها نیز توجه ویژه ای شده است و برنامه ها و همایش های مختلفی با موضوع حجاب و تربیت دینی فرزندان توسط مرکز برگزار می شود .

باقرزاده با موفق ارزیابی کردن اجرای این طرح گفت : در طول چهار سال گذشته طرح حجاب مدارس با بازدهی بالا و استقبال بسیار زیاد دانش آموزان و والدین و مدیران مدارس ناحیه ۱ و ۲ ساری قرار گرفت . وی به نقش اساسی حجاب و عفاف در ترویج فرهنگ دینی در عصر غیبت امام زمان (عج) اشاره نمود و گفت : مساله عفاف و حجاب یکی از اساسی ترین و مهم ترین امور دینی است و توجه به این مهم از وظایف همه اقشار جامعه، به خصوص مسئولین و ارگانهای مربوطه است.

وی در ادامه با انتقاد از عدم حمایت مسئولین و سایر ارگانها در اجرای طرح ریحانه النبی (علیها اسلام) گفت : اجرای چنین طرح های فرهنگی در سطح جامعه بویژه در مدارس نیازمند حمایت مالی و معنوی همه مسئولین و دستگاه ها است که متاسفانه مورد مسامحه و چشم پوشی مسئولین گردیده است که منجر به کاهش تعداد مدارس مجری طرح از ۲۵ مدرسه به ۱۲ مدرسه شده است و مسئولین باید جوابگوی این خلاء اساسی باشند و فردای قیامت حتما از آنان بازخواست خواهد شد .

وی پایان تصریح کرد : تا زمانی که توان اجرا داشته باشیم و شرایط به ما اجازه دهد ، این طرح را پیش خواهیم برد .

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.