خانه » شعب » طرح‌های عفاف و حجاب در کشور اجرا شود
طرح‌های عفاف و حجاب در کشور اجرا شود
طرح‌های عفاف و حجاب در کشور اجرا شود

طرح‌های عفاف و حجاب در کشور اجرا شود

۱۳۶۱۶۲۴۴۵۷

خبرگزاری رسا ـ رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: بانوان باید تلاش کنند حجاب را در جامعه حفظ کنند و امیدواریم طرح‎های حجاب و عفاف در کشور بیشتر اجرا شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت‎الاسلام مرتضی آقا تهرانی، استاد اخلاق حوزه علمیه ‎در همایش ملی دختران خوش حجاب که عصر جمعه چهارم اسفندماه در مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد به اهمیت حجاب در جامعه اشاره کرد و گفت: حجاب کاری جدی و مورد تأکید اسلام است.

وی ادامه داد: حتی در کشورهای غربی و آمریکا برخی افراد به سبب حجاب مسلمان می‎شوند، یعنی نخست حجاب را قبول می‎کند سپس مسلمان می‎شوند و حجاب را بسیار دوست دارند.

این استاد اخلاق حوزه علمیه با تأکید بر این که حجاب برای بانوان بهترین است، خاطرنشان کرد: بانوان باید تلاش کنند حجاب را در جامعه حفظ کنند و امیدواریم طرح‎های حجاب و عفاف نیز در کشور بیشتر اجرا شود.

وی در ادامه با تشکر از مرکز حجاب ریحانه النبی(س) درباره اجرای طرح‎های حجابی در کشور بیان داشت: امیدوارم این طرح‎ها یک کار بنیادی باشد؛ مسلما برگزاری طرح‎های درباره حجاب هم اجر مادی و هم آخرتی خواهد داشت و بنده در اجرایی طرح‎های حجاب در کشور از هیچ اقدامی‎ فروگذاری نکرده، تمام تلاش خود را انجام می‎دهم و منتی نیز بر کسی ندارم.

حجت‎الاسلام آقا تهرانی با اشاره به این که باید طرح‎های حجاب و عفاف در شهر مقدس قم که مرکز اسلام است با جدیت اجرا و پیگیری شود، ابراز داشت: طرح‎های حجاب و عفاف باید در کشور به عنوان یک طرح ملی اجرا و پیگیری شود.

وی تصریح کرد: حجاب چیزی است ماندگار، دوست داشتنی، مورد پسند و حس کردنی ، وجه یک بانو را حجاب به دیگران نشان می‎دهد و ای کاش طرح حجاب و عفاف در کشور از قبل آغاز شده و اجرا می‎شد تا ما شاهد نتایج خوبی بودیم.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در فرانسه وقتی یک بانومسلمان شد، ابتدا حجاب را برای خود انتخاب کرد ولی پدر و مادر او حجاب را نپسندیده و تلاش می‎کردند که دخترشان حجاب خود را بردارد ولی فرزندشان حجاب خود را ترک نکرد تا جایی که نزدیک بود جان خود را در راه حجاب از دست بدهد.

حجت‎الاسلام آقا تهرانی با تأکید بر تلاش بیشتر خانواده‎ها در زمینه حجاب و عفاف، خواستار کمک و یاری به مرکز حجاب ریحانه النبی(س) شد و بیان داشت: نباید بگذاریم مراکز عفاف و حجاب تنها بمانند و خانواده، تک تک افراد به هر میزانی که می‎تواند از نظر علمی، معنوی و مالی از کمک به مراکز عفاف و حجاب نباید فروگذاری کنند./۹۹۳/پ۲۰۲/ن

 

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.