خانه » شعب » طرح‌های عفاف و حجاب در کشور اجرا شود
طرح‌های عفاف و حجاب در کشور اجرا شود
طرح‌های عفاف و حجاب در کشور اجرا شود

طرح‌های عفاف و حجاب در کشور اجرا شود

۱۳۶۱۶۲۴۴۵۷

خبرگزاری رسا ـ رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: بانوان باید تلاش کنند حجاب را در جامعه حفظ کنند و امیدواریم طرح‎های حجاب و عفاف در کشور بیشتر اجرا شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت‎الاسلام مرتضی آقا تهرانی، استاد اخلاق حوزه علمیه ‎در همایش ملی دختران خوش حجاب که عصر جمعه چهارم اسفندماه در مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد به اهمیت حجاب در جامعه اشاره کرد و گفت: حجاب کاری جدی و مورد تأکید اسلام است.

وی ادامه داد: حتی در کشورهای غربی و آمریکا برخی افراد به سبب حجاب مسلمان می‎شوند، یعنی نخست حجاب را قبول می‎کند سپس مسلمان می‎شوند و حجاب را بسیار دوست دارند.

این استاد اخلاق حوزه علمیه با تأکید بر این که حجاب برای بانوان بهترین است، خاطرنشان کرد: بانوان باید تلاش کنند حجاب را در جامعه حفظ کنند و امیدواریم طرح‎های حجاب و عفاف نیز در کشور بیشتر اجرا شود.

وی در ادامه با تشکر از مرکز حجاب ریحانه النبی(س) درباره اجرای طرح‎های حجابی در کشور بیان داشت: امیدوارم این طرح‎ها یک کار بنیادی باشد؛ مسلما برگزاری طرح‎های درباره حجاب هم اجر مادی و هم آخرتی خواهد داشت و بنده در اجرایی طرح‎های حجاب در کشور از هیچ اقدامی‎ فروگذاری نکرده، تمام تلاش خود را انجام می‎دهم و منتی نیز بر کسی ندارم.

حجت‎الاسلام آقا تهرانی با اشاره به این که باید طرح‎های حجاب و عفاف در شهر مقدس قم که مرکز اسلام است با جدیت اجرا و پیگیری شود، ابراز داشت: طرح‎های حجاب و عفاف باید در کشور به عنوان یک طرح ملی اجرا و پیگیری شود.

وی تصریح کرد: حجاب چیزی است ماندگار، دوست داشتنی، مورد پسند و حس کردنی ، وجه یک بانو را حجاب به دیگران نشان می‎دهد و ای کاش طرح حجاب و عفاف در کشور از قبل آغاز شده و اجرا می‎شد تا ما شاهد نتایج خوبی بودیم.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در فرانسه وقتی یک بانومسلمان شد، ابتدا حجاب را برای خود انتخاب کرد ولی پدر و مادر او حجاب را نپسندیده و تلاش می‎کردند که دخترشان حجاب خود را بردارد ولی فرزندشان حجاب خود را ترک نکرد تا جایی که نزدیک بود جان خود را در راه حجاب از دست بدهد.

حجت‎الاسلام آقا تهرانی با تأکید بر تلاش بیشتر خانواده‎ها در زمینه حجاب و عفاف، خواستار کمک و یاری به مرکز حجاب ریحانه النبی(س) شد و بیان داشت: نباید بگذاریم مراکز عفاف و حجاب تنها بمانند و خانواده، تک تک افراد به هر میزانی که می‎تواند از نظر علمی، معنوی و مالی از کمک به مراکز عفاف و حجاب نباید فروگذاری کنند./۹۹۳/پ۲۰۲/ن

 

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

تشکیل جلسه مرکز حجاب ریحانه النبی شعبه ارومیه با اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر

تشکیل جلسه مرکز حجاب ریحانه النبی شعبه ارومیه با اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر

به گزارش روابط عمومی مرکز حجاب ریحانه النبی (س) ، مسئولین و مربیان مرکز حجاب ...