خانه » شعب » برای گسترش حجاب و عفاف در کشور باید کاراصولی صورت گیرد
برای گسترش حجاب و عفاف در کشور باید کاراصولی صورت گیرد
برای گسترش حجاب و عفاف در کشور باید کاراصولی صورت گیرد

برای گسترش حجاب و عفاف در کشور باید کاراصولی صورت گیرد

۱۳۶۱۶۲۰۹۷۱

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: برای گسترش حجاب و عفاف در جامعه باید کارهای بنیانی و اصولی صورت گیرد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی آقاتهرانی جمعه شب در نخستین همایش دختران خوش حجاب استان قم افزود: هر کس باید در حد توان خود در این امر تلاش کند به ویژه طلاب با ارائه مباحث علمی، فرهنگی، مادی و معنوی به کمک مرکز ریحانه النبی بیاید.

وی افزود: نمایندگان نیز در مجلس شورای اسلامی تلاش می کنند تا در کمیسیون های مربوطه به اجرایی شدن طرح های حجاب و عفاف در جامه کمک کرده و مرکز ریحانه النبی را در رسیدن به اهدافش یاری کنند.

آقا تهرانی با اشاره به گسترش توجه به حجاب در کشورهای غربی گفت: در کشور آمریکا مردم قبل از اینکه به دین اسلام مشرف شوند نخست حجاب را می پذیرند و بعد اسلام می آورند.

نخستین همایش طرح ملی دختران خوش حجاب با هدف فرهنگ سازی حجاب و عفاف در جامعه و با معرفی دختران حجاب برتر در قم برگزار شد.

دبیر اجرایی این همایش گفت: این طرح در جهت تثبیت حجاب دختران محجبه و تشویق آنها به حفظ حجاب برتر، در کشور اجرا می شود.

حجت الاسلام سید عباس سید نژاد افزود: طرح ملی خوش حجابی در شهر های ارومیه، ساری، مشهد و کاشان با استقبال زیاد والدین با موفقیت اجرا شد و همزمان با میلاد حضرت زهرا(س) از حرم حضرت معصومه (س) در قم شروع به عضوگیری کرد و امروز برای آشناسازی بیشتر والدین با جزییات این طرح برگزار شد.

وی ادامه داد: طرح خوش حجابی ویژه دختران ۷ الی ۱۴ سال با آموزش، مشاوره و تماس تلفنی از سوی بانوان مبلغ انجام می‌شود که این طرح برای اجرای ملی، به ویژه در شهرهای بزرگ در حال اجرا ست.

سیدنژاد با اشاره به مزایای این طرح گرفت: در این طرح که دختران حجاب خود را به خوبی رعایت می‌کنند، شناسایی شده و در برنامه‌های فرهنگی در نظر گرفته برای آنان شرکت داده می‌شوند و از برترین ها با اهدای لوح تجلیل می شود.

 

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.