خانه » شعب » طرح دختران خوش حجاب با حمایت خانواده‌ها ماندگار می‌شود
مدیر مرکز حجاب ریحانه النبی در گفتگو با فارس خبر داد؛
مدیر مرکز حجاب ریحانه النبی در گفتگو با فارس خبر داد؛

طرح دختران خوش حجاب با حمایت خانواده‌ها ماندگار می‌شود

۱۳۶۱۶۱۳۱۰۷

خبرگزاری مهر: مدیر مرکز تحقیقات کاربردی حجاب ریحانه النبی گفت: طرح دختران خوش حجاب چندان به حمایت مسئولان وابسته نیست و با حمایت خانواده ها ماندگار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد مهدی ابراهیم پور در اولین همایش دختران خوش حجاب استان قم که عصر جمعه در مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) این شهر برگزار شد، اظهار داشت: مرکز حجاب ریحانه النبی توسط جمعی از طلاب حوزه های علمیه با نگاهی کاربردی به مسئله عفاف و حجاب از سال ۸۴ فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی ادامه داد: اولین طرح کاربردی این مرکز تحت عنوان طرح حجاب ریحان  النبی در مدارس ابتدایی چند شهر کشور و از جمله تهران و شیراز برگزار شد و سال گذشته بیش از ۲۰ هزار دانش آموز دختر مقطع ابتدایی تحت پوشش این طرح قرار گرفتند.

مدیر مرکز ریحانه النبی افزود: دومین طرح این مرکز تحت عنوان دختران خوش حجاب امروز در حال برگزاری است و هدف این طرح حفظ حجاب دخترانی است که به اختیار خودشان حجاب برتر را انتخاب کرده اند.

وی تاکید کرد: تلاش ما این است که دختران تحت پوشش این طرح را تا سن ۱۴ سالگی تشویق به حفظ این حجاب کنیم و قدم های بعدی نیز باکمک خانواده این عزیزان برداشته خواهد شد.

حجت الاسلام ابراهیم پور با بیان اینکه جهت برگزاری این همایش دو سال با مسئولان قمی رایزنی کردیم اما نتیجه ای حاصل نشد، گفت: طرح دختران خوش حجاب با حمایت خانواده ها ماندگار خواهد شد.

وی اظهار داشت: از دیگر  فعالیت های این مرکز راه اندازی پایگاه خبر حجاب نیوز و سایت حجاب ایران است، همچنین سایت مرکز ریحانه النبی نیز جهت پوشش اخبار این مرکز فعال است.

مدیر مرکز ریحانه النبی با اشاره به اینکه این مرکز اولین مرکز در سطح کشور است که تولیداتی فرهنگی با موضوع حجاب و عفاف را تولید و توزیع می کند، گفت: امید ما این است که چنین برنامه هایی با همت طلاب و همه دلسوزانی که می‌توانند مارا یاری کنند ادامه داشته باشد.

وی تصریح کرد: در طرح دختران خوش حجاب استان قم تعداد ۳۵۰ دانش  آموز دختر با توجه به امکانات مرکز ریحانه النبی تحت پوشش قرار گرفته اند و اگر خانواده ها حمایت کنند تعداد این دانش آموزان افزایش می یابد.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.