خانه » شعب » تهران - تهران » آغاز اجرای جشن های حجاب با برگزاری جشن تهران
جشن حافظان حجاب در تهران
جشن حافظان حجاب در تهران

آغاز اجرای جشن های حجاب با برگزاری جشن تهران

۱۴۳۲۱۸۵۶۸۶

دبیر اجرایی مرکز حجاب ریحانه النبی تهران گفت: جشن حافظان حجاب تهران با حضور ۵۰۰ دختر محجبه و مادرانشان و با برگزاری برنامه های متنوع و مراسم چادر گذاری در سالن مسجد حضرت ولیعصر(عج) شهرک شهید محلاتی تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز حجاب ریحانه النبی، جشن حافظان حجاب شعبه تهران با حضور ۵۰۰ دختر محجبه و مادرانشان، راس ساعت ۱۷ آغاز به کار کرد و پس از برگزاری برنامه های متنوع و مراسم با شکوه چادر گذاری در ساعت ۱۹ به پایان رسید.

حجت الاسلام جواد گلسرخی دبیر اجرایی مرکز حجاب ریحانه النبی تهران در حاشیه برگزاری این جشن گفت: طرح ریحانه النبی در سال ۸۴ با اجرا در یکی از مدارس منطقه ۱ تهران آغاز به کار کرد و اکنون پس از کذشت ۱۰ سال در ۷ شهر کشور در حال اجراست و با توجه به فرا رسیدن اعیاد شعبانیه و زمان برگزاری جشن های حجاب در کشور، شعبه تهران توانست اولین برگزار کننده جشن حجاب در دهمین سالگرد شروع به کار مرکز باشد.

این جشن با حضور ۲۵۰ دختر حافظ حجاب ۱۳ مدرسه ناحیه ۱ و ۴ آموزش و پرورش تهران در فضایی شاد و جذاب آغاز به کارکرد و پس از قرائت قرآن سرود ملی به صورت جمعی قرائت شد و سپس برنامه های جذاب این جشن شامل؛ تئاترهای معجزه چادر، اخراج راضیه، گفت وگوی لباس ها و همچنین سرود ریحانه النبی و شعر خوانی اجرا شد که همگی نتیجه زحمات و همکاری دانش آموزان مدارس تحت پوشش طرح بود.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام ابراهیم پور مدیر مرکز حجاب ریحانه النبی ضمن خیر مقدم به خانواده دانش آموزان و مسئولین به ایراد سخن پرداخت و پیرامون اجرای طرح ریحانه النبی، سابقه و موفقیت های بدست آمده از آن مطالبی را مطرح نمود.

در بخش دیگری از این مراسم مجتبی رحمان دوست نماینده مردم تهران در مجلس به تمجید از دختران محجبه پرداخت و به بیان اهمیت حجاب و زیبایی های عفاف و پوشش پرداخت و از زحمات مرکز حجاب ریحانه النبی تقدیر و تشکر نمود.

مهم ترین و جذاب ترین بخش این جشن برگزاری آیین چادر گذاری بود که از هر کلاس یک دختر به نمایندگی از دوستان خود با شور و شکوه خاصی توسط فرشتگان تا روی جایگاه بدرقه می شدند و آنگاه بدست خانم لاله افتخاری و خانم کشاورز، تاج بندگی را بر سر نهاده و مزین به حجاب برتر می شدند و با سلام و صلوات مورد تشویق قرار می گرفتند.

در انتهای برنامه دانش آموزان با دریافت بسته های فرهنگی خود جشن را به اتمام رسانده و به گرفتن عکس یادگاری با خانم کشاورز مجری اخبار جوانه ها پرداختند.

لازم به ذکر است در این مراسم آقایان معممی مقدم رئیس مرکز توسعه فعالیت های اسلامی و دینی، مجتبی رحمان دوست نماینده مردم تهران و خانم لاله افتخاری نماینده مردم تهران حضور داشتند.

انتهای پیام/

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

جلسه توجیهی و افتتاحیه طرح مدارس

جلسه توجیهی و افتتاحیه طرح مدارس

در آستانه بازگشایی مدارس جلسه توجیهی و افتتاحیه طرح مدارس ریحانه النبی شعبه قم با حضور مربیان طرح برگزارشد.