خانه » شعب » جشن زیبا و باشکوه حافظان حجاب قم برگزار شد
جشن زیبا و باشکوه حافظان حجاب قم
جشن زیبا و باشکوه حافظان حجاب قم

جشن زیبا و باشکوه حافظان حجاب قم برگزار شد

جشن حافظان حجاب ۵۴۰ دختر قمی با حضور جمعی از مسئولان حوزه، آموزش و پرورش، نیروی انتظامی و خیرین شهر مقدس قم، جمعه صبح در سالن همایش الغدیر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز حجاب ریحانه النبی، این مراسم راس ساعت ۱۰٫۳۰ صبح و با استقبال پرشور والدین آغاز شد و قاری محترم با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید، مجلس را مزین به یاد و نام خداوند نمود و در ادامه با پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران همگی به پاخواسته و به آرمان های امام و شهدا ادای احرام نمودند.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام میرفتحی زاده دبیر اجرایی مرکز حجاب ریحانه النبی قم به ایراد سخن پرداخت و تاریخچه مختصری از مرکز و فعالیت های ده ساله آن را بیان نمود و

۱۴۳۲۹۶۳۷۱۰

برخی از مشکلات و معضلات اجرای طرح های مرکز را با والدین و مسئولین موجود در جلسه مطرح نمود و از آنان خواست تمام توان خود را برای مقابله با جنگ نرم دشمن به کار گیرند تا بتوانند ارزش های دینی و انسانی را در نسل آینده حفظ نمایند.

در بخش دیگری از این مراسم گروه سرود که متشکل از دختران حافظ حجاب مدرسه شهید میثمی بودند، اشعار زیبایی را در مدح حیا و عفاف و تجدید پیمان با حضرت زهرا(س) سر دادند و حجاب را مایه عزت و صیانت زن معرفی کردند.

تئاتر گفت و گوی لباس ها برنامه دیگری بود که توسط دختران محجبه اجرا شد و در آن دختران به نقل از لباس ها به گفت وگو پرداختند و از معایب و محاسن انواع لباس ها نکاتی را مطرح نمودند و آثار پوشش مناسب را برشمردند.

با حضور حجت الاسلام محمدی مجری برنامه عمو پورنگ بر روی صحنه موجی از همهمه و شادی در بین دختران ایجاد شد و سپس ایشان با اجرای یک برنامه شاد و جذاب، دختران را به احترام به والدین دعوت نمود و آثار دنیوی و اخروی آن را به دختران محجبه متذکر شد.

در ادامه یکی از دختران به نیابت از دوستان خود به قرائت چادرنامه پرداخت و در ضمن آن وفاداری خود و دوستان خود را به چادر بیان نمود و اعلام نمود که همگی در حفظ و صیانت از میراث حضرت زهرا(س) کوشا و متعهد خواهند بود.

در پایان این جلسه، جذاب ترین و زیباترین برنامه این جشن که آیین چادرگذاری بود با حضور برخی از زنان محجبه ممتاز برگزار شد و در آن ۱۰ دختر به نیابت از دوستان خود طی مراسمی خاص و با حمایت و هدایت فرشتگان که لباس های فاخری به تن داشتند به روی صحنه حاضر شده و به دست این بانوان ممتاز تاج بندگی رابر سرنهادند تا ارزش و مقام این پوشش و حجاب را بیان نمایند.

لازم به ذکر است در این مراسم جمعی از مسئولان حوزه علمیه، آموزش و پرورش، نیروی انتظامی و خیرین محترم شهر مقدس قم حضور داشتند و از نزدیک شاهد برگزاری آن بودند.

انتهای پیام/

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.