خانه » شعب » اصفهان - اصفهان » گزارش اجرای طرح ریحانه النبی در اصفهان
گزارش اجرای طرح ریحانه النبی در اصفهان

گزارش اجرای طرح ریحانه النبی در اصفهان

۱۴۲۶۵۲۵۳۵۵

به گزارش روابط عمومی مرکز حجاب ریحانه النبی، حجت الاسلام قاسمی، دبیراجرایی شعبه اصفهان در ابتدای سخنان خود گفت: مرکز حجاب ریحانه النبی(س) از سال تحصیلی ۸۹-۹۰ به مدارس اصفهان ورود پیدا کرد و با اجرای طرح ملی ریحانه النبی فعالیت خود را آغاز نمود.

وی افزود: این طرح از ابتدای سال تحصیلی ۹۳-۹۴ در ۱۲ آموزشگاه ولایت، شهید فدایی، عصرانقلاب، فجر، ندای زهرا، پیروزی، حافظ، خزایی، حوراء، شایسته و حضرت معصومه(س) که همگی از مدارس ناحیه ۳ اصفهان هستند درحال اجراست و تعداد ۲۵۴۰ نفر از دانش آموزان پایه های سوم و چهارم وپنجم و ششم تحت پوشش این طرح می باشند.

ایشان در ادامه سخنان خود به اهمیت نقش مربیان اشاره ای داشت و گفت: ۱۷ خواهر طلبه پس از شرکت در یک دوره کلاس های آموزش مهارت تدریس و کلاسداری، شیوه های جذاب سازی کلاس، نحوه ارتباط با کودکان و آشنایی با فلسفه پوشش و حجاب، بعنوان مربی به مدارس تحت پوشش طرح معرفی شدند تا به تدریس کتاب مروارید بهشتی بپردازند.

حجت الاسلام قاسمی اظهار داشت: شعبه اصفهان در سال ۹۳ موفق به امضاء تفاهم نامه ای با اداره کل آموزش و پرورش شد که طی آن مرکز حجاب ریحانه النبی می تواند در هر جای استان اصفهان طرح را اجرا نماید ولی متاسفانه به دلیل وجود محدودیت های مالی مرکز و همچنین عدم حمایت مسئولین شهر، این طرح محدود به همین تعداد مدارس شده است.

دبیراجرایی شعبه اصفهان افزود: پس از شروع سال تحصیلی و شروع به کار اجرای طرح، مربیان بر اساس تقویم اجرایی ماهیانه که به آنان ابلاغ شد، به تدریس پرداختند و مسابقات جذاب طرح را اجرا نمودند که می توان به مسابقه حجاب عروسک ها و مسابقه طناب کشی که با استقبال بالای دانش آموزان همراه بود اشاره نمود.

ایشان گفت: تشویق نقش بسزایی در نهادینه کردن مطالب آموزشی دارد و همچنین جایزه می تواند خاطره خوشی را در کودکان ایجاد نماید به همین جهت مرکز حجاب ریحانه النبی با تولید محصولات فرهنگی زیبا و جذاب، توانست جوایز برنامه ها و مسابقات خود را تامین نماید که علاوه بر دانش آموزان، مورد استقبال خانواده ها نیز قرار گرفت.

وی به بخش دیگری از طرح اشاره ای داشت و افزود: راهپیمایی و جشن حجاب که پایان بخش اجرای طرح در سال تحصیلی است در اردیبهشت ۹۴ برگزار می شود به همین جهت در آخرین جلسه داخلی شعبه جزئیات آن مورد بررسی قرار گرفته و تقسیم وظایف شد تا به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

انتهای پیام/

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه آموزشی بویین زهرا

کارگاه آموزشی

به همت ناحیه مقاومت سپاه شهرستان بوئین زهرا، کارگاه آموزش تخصصی عفاف و حجاب توسط‌ مرکز‌ حجاب ریحانه النبی برگزار شد...