خانه » شعب » برگزاری هشتمین جلسه آموزش تکمیلی مربیان قم
هشتمین جلسه آموزش تکمیلی مربیان قم

برگزاری هشتمین جلسه آموزش تکمیلی مربیان قم

۱۴۲۵۲۴۲۵۰۹

هشتمین جلسه آموزشی مربیان و سرگروه های خوش حجابی، با حضور مربیان حجاب مدارس و سرگروه های خوش حجابی در قم برگزار شد.به گزارش روابط عمومی مرکز حجاب ریحانه النبی،هشتمین جلسه آموزشی مربیان و سرگروه های خوش حجابی، پنج شنبه ۷ اسفند در نمازخانه مرکز خدمات حوزه های علمیه با حضور ۴۰ نفر از مربیان و سرگروه ها و با موضوع جذاب سازی کلاس های دینی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه خانم راستگو از دغدغه فرهنگی مربیان تشکر کرد به ضرورت کار فکری و فرهنگی برای کودکان اشاره ای داشت و آن را مورد تاکید قرآن و حدیث دانست و گفت: اسلام به کودکان اهمیت ویژه ای قائل شده است و در آیات و روایات به آموزش صحیح کودکان تاکید شده است زیرا کودکان ذهنی فعال دارند و بهتر یاد می گیرند به همین جهت دشمنان اسلام با اسستفاده از فیلم، کارتون، نقاشی، بازی و داستان به دنبال آموزش و کنترل ذهن آنها هستند.

خانم راستگو گفت: مربی باید در عین رعایت حجاب و پوشش خود از تنوع رنگ و ترکیب رنگ استفاده کند و همیشه معطر باشد زیرا خداوند زیباست و زیبایی را دوست دارد و این امر می تواند علاوه بر ایجاد جذابیت، آثار مثبت فراوانی را در دختران ایجاد نماید بر کیفیت آموزش بیفزاید.

این استاد گرانقدر در ادامه سخنان خود از مربیان خواست فرصت به دست آمده را غنیمت بشمارند و با مهربانی با مدیر و معاون مدرسه ارتباط برقرار کنند و با آنها رابطه دوستی ایجاد نمایند تا بتوانند از همکاری و تجارب آنها بهره مند گردند.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود روش بیان حدیثرا بیان نمود واظهار داشت: حدیث باید کوتاه و ساده باشد و همچنین باید متناسب با جنس و سن دانش آموزان انتخاب شود و به صورت موزون و قافیه دار مطرح شود تا برای مخاطب قابل فهم و کاربردی باشد.

خانم راستگو در پایان سخنان خود گفت: احادیث مطرح شده باید عباراتش نزدیک به فارسی باشد و به شکلی توصیف گردد تا قابل تجسم و نقاشی باشد تا ماندگاری آن را در ذهن بالا ببرد.

انتهای پیام/

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

تشکیل جلسه مرکز حجاب ریحانه النبی شعبه ارومیه با اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر

تشکیل جلسه مرکز حجاب ریحانه النبی شعبه ارومیه با اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر

به گزارش روابط عمومی مرکز حجاب ریحانه النبی (س) ، مسئولین و مربیان مرکز حجاب ...