خانه » شعب » شروع به کار طرح ملی حجاب ریحانه النبی در مدارس قم
شروع به کار طرح ملی حجاب ریحانه النبی در مدارس قم

شروع به کار طرح ملی حجاب ریحانه النبی در مدارس قم

۱۴۱۳۸۸۷۹۱۸

دبیر اجرایی مرکز حجاب ریحانه النبی شعبه قم گفت: طی مراسمی که با حضور جمعی از مسئولان شهر مقدس قم، صبح امروز درمدرسه شهدای غزه منطقه پردیسان برگزار شد، طرح ملی حجاب ریحانه النبی به صورت رسمی فعالیت های خود را در ۱۰ مدرسه تحت پوشش، آغاز کرد.حجت الاسلام میرفتحی زاده، دبیر اجرایی شعبه قم افزود: طرح ملی حجاب ریحانه النبی که در مدارس دخترانه ابتدایی اجرا می شود با برنامه صبح امروز، به صورت رسمی فعالیت های خود را آغاز کرد و مربیان این طرح، از این پس به مداری ورود پیدا خواهند کرد و با هماهنگی هایی که با آموزش و پرورش صورت گرفته است به اجرای برنامه های این طرح خواهند پرداخت.

وی در توضیح این طرح اظهار داشت: این طرح برای تاثیر حداکثری و به شکل آموزش محور، تربیت محور و مربی محور طراحی شده است و مربیان با تبلیغ چهره به چهره و با آموزش کتاب مروارید بهشتی به بیان مفاهیم حجاب می پردازند و در اجرای این طرح، سعی شده است علاوه بر مباحث آموزشی، مسابقات علمی، فرهنگی و ورزشی مناسبی برای دانش آموزان اجرا شود تا فضای شاداب و جذاب مورد نیاز آنها نیز تامین گردد.

ایشان در ادامه سخنان خود به اهمیت همراهی خانواده ها در اجرای این طرح اشاره داشت و افزود: والدین و خصوصاً مادران تاثیر بسزایی را در حفظ حجاب دختران خود، بر عهده دارند لذا در این طرح ما تصمیم داریم با اجرای همایشی، مادران را با اثرات این طرح و چگونگی رفتار والدین آشنا نماییم که در آینده نزدیک برگزار خواهد شد.

میرفتحی زاده گفت: این طرح برای دومین سال متوالی و در ۱۰ مدرسه دخترانه منطقه پردیسان اجرا خواهد شد و ۲۰ مربی آموزش دیده، وظیفه آموزش ۲۵۷۴ دانش آموز را در ۷۵ کلاس درس بر عهده خواهند داشت.

ایشان در پایان سخنان خود ضمن قدردانی از مسئولان آموزش و پرورش ناحیه ۴ قم به جهت همکاری لازم برای اجرای این طرح، از همه مسئولان که در این مراسم حضور به هم رسانده بودند تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد که، روزی شاهد اجرای این طرح در تمام مدارس قم و تمام مدارس کشور باشیم.

لازم به ذکر است در این مراسم، رئیس دفتر نماینده محترم مردم قم در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای شهر و نمایندگان مرکز خدمات حوزه های علمیه، نیروی انتظامی، بسیج خواهران، ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش و اداره کل آموزش و پرورش و… تنی چند از مسئولان شهر، حضور داشتند.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.