خانه » شعب » برگزاری جلسه آموزش مربیان ساری با موضوع شبکه های اجتماعی
جلسه آموزش مربیان ساری با موضوع شبکه های اجتماعی

برگزاری جلسه آموزش مربیان ساری با موضوع شبکه های اجتماعی

۱۴۲۴۵۰۸۱۸۰

جلسه آموزش تکمیلی مربیان طرح های ریحانه النبی و خوش حجابی ساری، صبح پنجشنبه با موضوع “سبک زندگی در شبکه های اجتماعی” برگزار شد.به گزارش روابط عمومی مرکز حجاب ریحانه النبی، حمیده سادات موسوی، مسئول اموربانوان شعبه ساری با اعلام این خبر گفت: با توجه به فراگیرشدن استفاده از شبکه های اجتماعی و بروز مشکلات و معضلات جدید فردی و اجتماعی، لازم دانستیم مربیان را با خطرات و آسیب های این معظل اجتماعی آشنا نماییم تا بتوانند آن را به دختران تحت پوشش طرح های مرکز انتقال دهند.

ایشان افزود: این جلسه با عنوان “سبک زندگی در شبکه های اجتماعی” و با تدریس استاد محترم، دکتر اعتصامی در ساختمان شعبه ساری و با حضور مربیان طرح های ریحانه النبی و خوش حجابی ساری برگزار شد.
در ابتدای این جلسه دکتر اعتصامی به توضیح رسانه و کارکردهای آن پرداخت و آن را در تربیت فرزندان بسیار موثر دانست به همین جهت به مربیان تاکید کرد والدین را به دقت در این مسئله دعوت نمایند.

در ادامه جلسه، “عروسک” به عنوان اولین رسانه در دسترس دختران معرفی شد و به این نکته تاکید شد که دختران از آن تاثیرات فراوانی می گیرند به همین جهت غرب، با علم به این نکته دقیق روانشناسی، اقدام به تولید عروسک ها متنوع باربی، لی لی و غیره نموده است تا به صورت غیرمستقیم، سبک زندگی و تفکر کودکان را تغییر داده و به مسیری هدفمند منحرف نمایند تا بتوانند به اهداف خود دست پیدا کنند لذا باید دقت کرد که چه عروسکی در دسترس دختران قرار می گیرد و هدف از تولید آن چیست.

دکتر اعتصامی اینترنت۳G را به عنوان یکی از خطرناک ترین تکنولوژی های روز معرفی کرد و گفت: با توجه به عدم فرهنگ استفاده از اینگونه امکانات و تجربه و آمار به دست آمده از چگونگی استفاده شبکه های اجتماعی، به راحتی می توان حدس زد که این تکنولوژی در بحث ترویج فساد و انتقال فیلم های نامناسب چه آثارمخربی را به دنبال خواهد داشت.

استاد محترم در بخش دیگری از سخنان خود، یک به یک شبکه های اجتماعی رایج در کشور را مورد بررسیی قرار داد و گفت: طبق آمار به دست آمده مردم ایران تا سال ۱۳۹۰ به مدت ۳ ساعت در روز با سایر اعضای خانواده صحبت می کردند ولی متاسفانه در این چهار سال گذشته، به ۱۷ دقیقه در روز کاهش پیدا کرده است که خطری بزرگ محسوب می شود زیرا با گذشت زمان و کم شدن ارتباطات افراد، آثار و نتیج بسیار مخربی را ایجاد خواهد کرد.

این استاد دانشگاه و کارشناس رسانه، در پایان این جلسه آموزشی، راهکارهای مدیریت خانواده و ارتباط با کودکان را مطرح نمودند و نرم افزارهایی را به جهت ارتقاء امنیت اطلاعات شخصی افراد، معرفی کردند تا افراد با استفاده از آن ها با اطمینان بیشتری در فضای وب فعالیت نمایند و دچار سرقت اطلاعات نشوند.

انتهای پیام/

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.