خانه » شعب » همایش مادران آسمانی برگزار شد
همایش مادران آسمانی

همایش مادران آسمانی برگزار شد

rih-233

همایش مادران آسمانی با حضور حداکثری مادران دختران طرح حجاب ریحانه النبی، در روزهای ۱۲ و ۱۳ آذر ماه در سالن همایش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران برگزار شد.

خانم موسوی، مسئول امور بانوان مرکز حجاب ریحانه النبی شعبه ساری گفت: این همایش با موضوع تربیت دینی فرزندان و با محوریت عفاف و حجاب، برای مادران دختران طرح حجاب ریحانه النبی برگزار شد.

وی افزود: طرح حجاب ریحانه النبی با هدف نهادینه سازی فرهنگ حجاب، در ۱۲ مدرسه ابتدایی شهر ساری در حال اجراست و ما در این همایش سعی کردیم علاوه بر بیان اهمیت این واجب الهی مسائل ونکات تربیتی و کاربردی مهمی را به مادران که الگوی دختران خود هستند، ارائه نماییم.

ایشان به بیان برخی از جزئیات این همایش دو روزه پرداخت و گفت: در روز اول علاوه بر سخنان کارشناس، حجت الاسلام قاسمی، امام جمعه موقت شهر ساری و سرکار خانم خاتمی مدیر حوزه علمیه الزهرا(س) ساری به بیان نکاتی پرداختند و از مرکز حجاب ریحانه النبی به جهت پرداختن به این مسئله مهم فردی و اجتماعی تشکر و قدردانی کردند.

در روز دوم، سردار جعفری نسب، فرمانده نیروی انتظامی استان مازندران، آقای دکتر قربانی، کارشناس تربیت خانواده وخانم جمشیدی مشاور استاندار در امور بانوان، به سخنرانی پرداختند و آمار و اطلاعاتی را در حیطه کاری خود به والدین ارائه نمودند و طرح حجاب ریحانه النبی را برنامه ای ریشه ای و راهکاری مناسب برای کاهش معظلات اجتماعی بدحجابی دانستند.

خانم موسوی اظهار داشت: نکته قابل توجه این بود که با توجه به ساعت برگزاری همایش که غالباً صرف استراحت می شود، استقبال بالایی از همایش صورت گرفت تا جایی که تعجب وتحسین سخنرانان را به همراه داشت و این نشان دهنده میزان اهمیت خانواده‌ها به بحث تربیت و حجاب است.

در پایان این مراسم برگه های نظرسنجی بین مادران توزیع شد و پذیرایی حسن ختام همایش مادران آسمانی بود.

لازم به ذکر است در این مراسم جمعی از مسئولان فرمانداری، نیروی انتظامی و آموزش و پرورش نیز حضور داشتند.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.