خانه » شعب » برگزاری مراسم عزای حسینی با حضور دختران خوش حجاب ساروی
مراسم عزای حسینی با حضور دختران خوش حجاب ساروی

برگزاری مراسم عزای حسینی با حضور دختران خوش حجاب ساروی

۱۴۱۵۴۳۵۴۳۹

مراسم سوگواری سید و سالار شهیدان و امام زین العابدین علیهم السلام، با حضور جمعی از دختران طرح های خوش حجابی و نسیم عفاف شهر ساری و با سخنرانی مدیر کل اوقاف استان مازندران در حسینیه میرسرروضه و در کنار بقعه مبارک میرعبدالعظیم این شهر برگزار شد.خانم موسوی مسئول امور بانوان شعبه ساری گفت: یکی از برنامه هایی که در اجرای طرح ملی خوش حجابی و نسیم عفاف در نظر گرفته شده است برگزاری مراسمات مذهبی است لذا با فرا رسیدن ماه محرم و ایام شهادت امام حسین(ع) تصمیم گرفتیم مراسم عزای حسینی را با حضور دختران خوش حجاب برگزار نماییم.

وی افزود: این مراسم روز گذشته راس ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح با قرائت آیاتی از کلام الله مجید، آغاز شد و سپس مداح اهل بیت به مدیحه سرایی پرداخت و سوز و گداز عزای حسینی را در مجلس برقرار نمود و بخشی از مصائب اهل بیت علیهم السلام را بیان نمود.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین علی زاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران به سخنرانی پرداخت و ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان از زحمات موسسه ریحانه النبی ساری تشکر کرد و خطاب به دختران خوش حجاب گفت: حجاب امروز شما هزینه زیادی را داشته است، حضرت فاطمه(س)، حضرت زینب، گلوی پاره علی اصغر، حضرت ابوالفضل و تمام شهدایی که جان خود را برای حفظ دین و عزت مسلمانان فدا کرده اند. دشمن امروز درصدد است هزینه های سنگینی که در این راه دادیم را فراموش کنیم پس باید مواظب باشیم این آرامش، این حجاب، این امنیت را از ما نگیرند. دختران و بانوان جامعه اسلامی ما باید پیام حضرت زینب، که حفظ حجاب اسلامی است را یاد بگیرند و همچون حضرت زینب(س) که در اوج سختی ها و مصیبت های اهل بیت(ع) حجابش را حفظ کرد، مواظب نگاه‌های آلوده نامحرمان باشند.

خانم موسوی، مسئول امور بانوان شعبه ساری اظهار داشت: در این مراسم که در حسینیه میرسرروضه و در کنار بقعه مبارک میر عبدالعظیم ساری برگزار شد، علاوه بر ۲۲۰ دختر طرح های خوش حجابی و نسیم عفاف، مربیان و سرگروه ها نیز حضور داشتند که فضای معنوی بسیار زیبایی را ایجاد کرده بود.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

تشکیل جلسه مرکز حجاب ریحانه النبی شعبه ارومیه با اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر

تشکیل جلسه مرکز حجاب ریحانه النبی شعبه ارومیه با اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر

به گزارش روابط عمومی مرکز حجاب ریحانه النبی (س) ، مسئولین و مربیان مرکز حجاب ...