خانه » شعب » برگزاری جلسات توجیهی مدیران مدارس شهر ساری
جلسات توجیهی مدیران مدارس شهر ساری

برگزاری جلسات توجیهی مدیران مدارس شهر ساری

۱۴۱۳۷۸۷۰۷۲

جلسه توجیهی مدیران مدارس تحت پوشش طرح مدارس، با حضورمسئول امور بانوان مرکزحجاب ریحانه النبی و معاونت پرورشی ناحیه ۱ و ۲ شهر ساری برگزار شد.خانم موسوی، مسئول امور بانوان مرکز حجاب ریحانه النبی شعبه ساری اظهار داشت: با توجه به شروع سال تحصیلی و اجرای طرح ریحانه النبی در مدارس تحت پوشش، لازم بود مدیران مدارس، نسبت به جزئیات اجرای طرح توجیح شوند و هماهنگی های لازم را با آموزش و پرورش صورت دهند.

وی افزود: به همین جهت، جلساتی را به صورت مجزا در دو ناحیه ۱ و ۲ آموزش و پروش ساری و با حضور مسئولین ذی ربط و مدیران مدارس برگزار کردیم و به سوالات و شبهات آنها پاسخ داده و از آنها خواستیم تمام تلاش خود را برای اجرای هرچه بهتر طرح به کار گیرند تا به کمک خداوند بتوانیم مفاهیم حجاب و عفاف را در دانش آموزان نهادینه کنیم و آنها را نسبت به خطرات و آسیب های بدحجابی آشنا نمائیم.

ایشان به نظرات مدیران مدارس اشاره ای کرد و گفت: مدیران مدارس به اتفاق آرا، از طرح استقبال کردند و از اثرات اجرای طرح که در سال گذشته شاهد آن بودند، رضایت داشتند و خواهان اجرای این طرح در مقاطع بالاتر نیز بودند تا مکمل آموزش های این مقطع باشد.

مسئول امور بانوان شعبه ساری گفت: معاون پرورشی ناحیه ۲ آموزش و پرورش ساری ضمن تعریف و تایید، حمایت معنوی خود را از مرکز حجاب ریحانه النبی اعلام کرد و قول داد تا در صورت امکان حمایت مادی مناسبی را نیز صورت دهد تا طرح به قوت بیشتری اجرا شود.

خانم موسوی در ادامه سخنان خود به اهمیت همراهی معلمان و خانواده ها تاکید کرد و گفت: معلمان و خانواده ها نیز باید نسبت به اشاعه و رعایت فرهنگ حجاب و عفاف مسئول باشند و آموزش را منحصر به مدارس ندانند به همین جهت مدیران مدارس بر این نکته تاکید داشتند که معلمان و مادران نیز باید در کلاس هایی، نسبت به اهمیت حجاب توجیه شوند و اطلاعات کاملتری را کسب نمایند تا بتوانند نسل سالم‌تری را تربیت نمایند.

ایشان در پایان سخنان خود گفت: طرح مدارس مرکز حجاب ریحانه النبی، امسال در ۱۲ مدرسه ناحیه ۱ و ۲ ساری و با تحت پوشش قرار دادن ۳۰۰۰ دانش آموزاجرا خواهد شد که ۱۸ مربی توانمند آن را اجرا خواهند نمود.

درباره محتوا

x

شاید بپسندید

کارگاه تبیین عفاف و حجاب

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد

کارگاه تبیین عفاف و حجاب مرکز ریحانه النبی در مشهد برگزار گردید.